Haberi Paylaş

Çanakkale'de fırtınanın vurduğu bölgelerde hasar tespit çalışması yapıldı

3. Sayfa Haberleri

Çanakkale'de fırtınanın vurduğu bölgelerde hasar tespit çalışması yapıldı Çanakkale'de, geçtiğimiz hafta etkili olan şiddetli yağmur ve fırtınanın zarar verdiği bölgelerde hasar tespit çalışmaları gerçekleştirildi.

Çanakkale'de fırtınanın vurduğu bölgelerde hasar tespit çalışması yapıldı

ÇANAKKALE - Çanakkale'de, geçtiğimiz hafta etkili olan şiddetli yağmur ve fırtınanın zarar verdiği bölgelerde hasar tespit çalışmaları gerçekleştirildi.

Kuzey Ege bölgesinde 21 Mayıs Cuma günü sabah erken saatlerde başlayan şiddetli yağış ve fırtınada bazı evlerin camları kırılıp, çatıları uçarken, bir caminin kubbesi düştü ve tarım arazileri de zarar gördü. Çanakkale'de fırtınadan en çok etkilenen bölge Ezine ilçesi ve köyleri olmuştu. Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, afetin yaşandığı bölgelere giderek hasar tespit çalışmaları yaptı. Karagömlek köyündeki köy camiinin kubbesi düşerken, Köseler köyünde yapan dolu birikintisi de 1,5 metre boyuna ulaşmıştı. Ev ve hayvan ağıllarında yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından, mağdur olan vatandaşlara gerekli yardımların yapılacağı bildirildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Erol Güngördü - 3. Sayfa

Kuzey Ege Çanakkale Mayıs Cuma 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title