Haberi Paylaş

Baltalı park yeri kavgası davasında sanıkların yargılanmasına devam edildi

Baltalı park yeri kavgası davasında sanıkların yargılanmasına devam edildi Mahkeme davanın tek tutuklu sanığı Cemal Özçelik'in tahliyesine karar verdi Avcılar'da park yeri meselesi nedeniyle çıkan tartışmanın baltalı kavgaya dönüştüğü olaya ilişkin davanın görülmesine devam edildi.

Baltalı park yeri kavgası davasında sanıkların yargılanmasına devam edildi

Mahkeme davanın tek tutuklu sanığı Cemal Özçelik'in tahliyesine karar verdi

İSTANBUL - Avcılar'da park yeri meselesi nedeniyle çıkan tartışmanın baltalı kavgaya dönüştüğü olaya ilişkin davanın görülmesine devam edildi. Mahkeme heyeti ara kararında davanın tek tutuklu sanığı Cemal Özçelik'in tahliyesine karar verildi.

Avcılar Yeşilkent Mahallesi'nde 18 Ekim 2020'de Mesut, Cemal ve Murat Özçelik kardeşler park yeri meselesi nedeniyle komşuları ile tartışmaya başlamıştı. Kavgaya dönen tartışmada Özçelik ailesi komşuları Asiye, Mevlüt ile Atakan Çakır'a balta ve sopalarla saldırmıştı.

Olaya ilişkin Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Cemal Özçelik SEGBİS sistemi ile hazır edildi. Tutuksuz sanıklar Mesut ile Murat Özçelik ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Savunması sorulan Mesut Özçelik olay nedeniyle pişman olduğunu söyleyerek "Bize hakaret edip saldırdıkları için kendimizi korumak zorunda kaldık. Biz hurdacılık işi yaparız. Olayda kullandığımız aletler hurdacılıkta kullanılan aletlerdir. Beraatimi istiyorum" dedi.

Sanık Murat Özçelik ise eşyalarını bırakmak için olay yerine gittiklerini söyleyerek "Karşı tarafın küfür etmesi sonucu olay gerçekleşmiştir. Diğer kardeşlerim beni kurtarmak için kavgaya dahil oldular. Bana yardım etmeselerdi şu an mezardaydım" şeklinde konuştu. Tutuklu sanık Cemal Özçelik ise tahliyesini talep etti.

Sanık savunmalarının ardından ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Cemal Özçelik'in elektronik kelepçe ile ev hapsi adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmetti.

Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Melike İnal - 3. Sayfa

Yeşilkent Mahallesi Murat Özçelik Mahkeme Avcılar 3. Sayfa Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title