3 Mayıs Türkçülük Bayramı

3 Mayıs Türkçülük Bayramı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Ömer Faruk Murat, "3 Mayıs, Türk Milliyetçiliği Tarihinde Önemli Bir Dönüm Noktasıdır" Dedi.

3 Mayıs Türkçülük Bayramı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Ömer Faruk Murat, "3 Mayıs, Türk milliyetçiliği tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Murat, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı sebebiyle yaptığı yazılı açıklamada, 3 Mayıs 1944 tarihinden bu yana tam 63 yıl geçmesine rağmen o günü doğuran şartların ve gelişmelerin sıcaklığının bugün de yaşandığını söyledi.

Murat, yazılı açıklamasında, bütün dünyayı tehdit eden Rus yayılmacılığına, işgalci komünist anlayışa 'dur' demek için başta rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş, dava adamı Nihal Atsız ve cefakar 23 milliyetçi düşünür ve yazarın kamuoyu ile devlet yönetimine uyarılarda bulunduğunu hatırlattı. Bu aydın harekete duyarlı Türk gençliğinin destek olduğunu belirten Murat, yazılı açıklamasına şöyle devam etti: "Zaman geçse de, şartlar ne kadar ağırlaşsa da, Türk milliyetçilerinin tek siyasi temsilcisi MHP'dir. Bu

duygu ve düşünceler ile 3 Mayıs 1944 kahramanlarını rahmetle anıyor, yüce milletimizin ve bütün Türk milliyetçilerinin 3 Mayıs Türkçülük Bayramı'nı kutluyorum."

(YS-GS-HO-Y)