3. Köprünün Açılış Tarihi Belli Oldu

3. Köprünün Açılış Tarihi Belli Oldu

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan katıldığı televizyon programında, 3. köprünün 29 Ekim 2015'te açılacağını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, TRT Haber 'de yayınlanan "3 Gün" programında Gazeteci Mustafa Kartoğlu ve Yıldıray Oğur'un sorularını cevapladı. Bakan Elvan, "3. Köprü, 29 Ekim 2015'te açılacak." dedi

"UZAY AJANSI KANUN TASARIMIZ HAZIR"

Elvan, "Uzay ajansı ile ilgili kanun tasarımız hazır. Şu anda 4B uydusunu fırlatmak için bekliyoruz. Türkiye 'de uydu fırlatma merkezi kurma hedefimiz var." ifadelerini kullandı.

KÖPRÜNÜN AÇILIŞ TARİHİNİ VERDİ

Bakan Elvan, "Günde 1 buçuk milyon insan kıtalar arası seyahat ediyor. İstanbul 'un özellikle ulaşım altyapısının geliştirilmesi için önemli projeler var. Biz İstanbul'un trafik sorununu kökünden çözmek istiyoruz. İstanbul'u çok iyi analiz ettik ve bu noktada ciddi çalışmalarımız oldu. Önümüzdeki aylarda İstanbul'a yönelik mega projeleri açıklayacağız. Yavuz Sultan Selim köprümüzü 29 Ekim 2015 tarihinde açacağız." diye konuştu.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (5)
ŞEN: Abicim bir kerede bu millet hayrına birşey yapılırken Allah razı olsun. İyi bşi deyin bari. İlla bi bahane illa milli bişey yapınca ya aman bilmem parçaları başka ülkelerin. Siz Türkiyeli olamassınız bence!
METİN: Şuraya yazıyorum bir yıl değil iki yıldan fazla sürecek köprünün bitmesi.
URFAA: Yav millet uzaya araç gönderiyor bunlar hala 3. köprülerle vs övünüyorlar . . . Biri bi şey dedimide sürekli 90 lı yıllarla kıyaslatıyorlar . . . ya arkadaş gelişmiş ülkeler seviyesindeyiz dediğiniz ülkelerle bir kıyaslayında biz de görelim gerçekten ne kadar geliştiğimizi. . . Arap ülkelerindeki yollar bile bizimkilerden daha kaliteli ve geniş. ancak koyunlara hitap edin siz
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title