29 Ekim Minnet Ve Saygıyla Kutlandı

29 Ekim Minnet Ve Saygıyla Kutlandı
Bültenler - Haberler | Güncel

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 94'üncü yıldönümünde il genelinde düzenlenen fener alaylarıyla kutlandı.

Bayramın maneviyat ve coşkusunu dolu ve anlamlı yaşatmak amacıyla Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın talimatları doğrultusunda 28 Ekim Cumartesi günü Dörtyol'da, 29 Ekim tarihinde İskenderun'da düzenlenen "Fener Alayı" yağmura rağmen vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın ; "Milli Birlik ve Beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde tüm hemşerilerimi el ele omuz omuza birlikte olmaya çağırıyorum" şeklindeki çağrısına uyan Hatay halkı Dörtyol ve İskenderun'da düzenlenen fener alaylarına büyük katkı ve destek sağladı.

DÖRTYOL VE İSKENDERUN'DA BAYRAM HAVASI

Dörtyol ilçesinde düzenlenen fener alayı kortejine vatandaşlarımızın yanı sıra Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, CHP İlçe Başkanı Özel Gökisaoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Gökhan Özer'de katılım sağladı. Büyükşehir belediyesi tarafından hazırlanan tişört, şapka ve meşalelerin dağıtımından sonra dev Atatürk ve Türk Bayrağıyla "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganları eşliğinde yağmur nedeniyle ayrılan olmasına rağmen yaklaşık 3 km yürüyen vatandaşlar, yürüyüş sonunda saygı duruşunda bulunup ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

İskenderun'da ise bayram kutlamaları şiddetli yağmura rağmen vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı. Yaklaşık 1.5 saat süren konserde bölgemizin sevilen sanatçısı Fuat İnan'ın seslendirdiği şarkılarla coşan vatandaşlar daha sonra meşalelerle fener alayı kortejinin oluşturdu. Binlerce kişinin katıldığı fener alayında önde dev Türk bayrağı ile Atatürk posteri olmak üzere yürüyüşe geçen kortejde Büyükşehir Belediyesi 3.bölge Koordinatörü A.Serhat Beydilli ve 3.bölge Zabıta Müdürü Mehmet Utku Kaplan'ın da hazır bulundular. Çoluk çocuk genç, yaşlı her yaş grubundan vatandaşların katıldığı fener alayı yürüyüşünde yağmur nedeniyle kopmalar olmasına rağmen Cumhuriyet Bayramı coşkusu görülmeye değerdi. İskenderun Anadolu Lisesinin Bando takımının da olduğu yürüyüş sonunda saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile Atatürk Anıtı adeta inletildi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında il genelinde gerçekleştirilen fener alaylarına katılan vatandaşlara Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılan Atatürk baskılı tişört, şapka ve Türk Bayrağı dağıtıldı.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title