23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na Doğru

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na Doğru

Sinop Valisi Hasan İpek ve Belediye Başkanı Baki Ergül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

21.04.2018 14:23 | Son Güncelleme: 21.04.2018 14:23
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na Doğru

Sinop Valisi Hasan İpek ve Belediye Başkanı Baki Ergül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İpek, mesajında, geleceğin teminatı çocukların ülkesini ve milletini seven, çalışıp üreten bireyler olarak yetiştirilmesinin en önemli görevlerden olduğunu vurguladı.

Ülkenin her köşesinde TBMM'nin açılışının yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşku ve gururla kutlanacağını belirten İpek, "Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizi geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet etmiş ve bu anlamlı günü çok sevdiği çocuklara bayram olarak hediye etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin içtenlikle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin buluşmasına ve kaynaşmasına aracılık eden ve dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayramdır." ifadesini kullandı.

Çocuklara seslenen İpek, şunları kaydetti:

"Sizler ilmin ve fennin ışığında en iyi eğitimi alarak gururumuz, ümidimiz, güvenimiz ve geleceğimiz olacaksınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiyemiz gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır."

Belediye Başkanı Ergül

Başkan Ergül de dünyada eşi benzeri bulunmayan bir anlayışla ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı yine coşku ile kutlayacaklarını anlattı.

TBMM'nin 23 Nisan 1920'de açılması ile milletin egemenliğinin resmen hayata geçirildiğine işaret eden Ergül, "Bu önemli gün Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Bu vesile ile Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygı ile anıyor, geleceğimizin, barışımızın ve mutluluğumuzun temeli olan çocuklarımızın bayramını kutluyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title