21. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri Bir Mayısta Giresun'da Başlıyor - Haberler
Haberi Paylaş

21. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri Bir Mayısta Giresun'da Başlıyor

AA - Haberler | Yerel
21. Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri Bir Mayısta Giresun'da Başlıyor

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, bu yıl 21. si düzenlenecek Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günlerinin 1-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, bu yıl 21.'si düzenlenecek "Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri"nin 1 -16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

Kurt, Vahit Sütlaş Sahnesi'nde düzenlediği basın toplantısında, her yıl Uluslararası Giresun Aksu Festivali etkinlikleri kapsamında Fevzi Bayazıtoğlu Tiyatro Günleri'nin düzenlendiğini belirtti.

Etkinlikler kapsamında 15 gün boyunca tiyatroyu Giresun halkıyla buluşturduklarını ifade eden Kurt, "Tiyatro severler ile burada farklı illerden ve farklı ülkelerden gelen tiyatro oyunlarını buluşturmaktayız. 20 il ve ilçeden, yurt dışından tiyatro toplulukları oyunlarını Giresun halkına sahneleyecek" dedi.

"Tiyatro hayatın kendisidir" diyen Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir millet kültürleri ile ayakta durmuştur. Gelenek ve göreneklerinden yoksul olan milletler tarihten silinmişlerdir. Milletleri millet yapan gelenekleri ve kültürleridir. Biz de Giresun kültürünü yaşatmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz."

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title