Orhan Kurt Haberleri

Orhan Kurt haber, Orhan Kurt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orhan Kurt - 23.12.2020
Günün özeti
Prof. Dr. Orhan Kural, korona virüs nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybetti Prof. Dr. Orhan Kural, korona virüs nedeniyle 28 Kasım'da kaldırıldığı 9 Aralık'tan beri de yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Başhekim Yardımcısı Orhan Kurt, "Orhan Kural Hocamız dün gece hayatını kaybetti.
Orhan Kurt - 27.01.2020
Türkiye'nin kültürel zenginliği UNESCO listelerinde
Türkiye'nin Yaşayan İnsan Hazineleri listesinde bulunan 29 kişi ve bir topluluk şunlar: "Tacettin Diker - Karagöz Sanatçısı, Orhan Kurt - Karagöz Sanatçısı, Metin Özlen - Karagöz Sanatçısı, Hayri Dev - Çam Düdüğü Yapımcısı ve İcracısı, Şeref Taşlıova - Aşık, Sıtkı Olçar - Çini Ustası, Mehmet Girgiç - Keçe Ustası, Bekir Tekeli - Bağlama Yapımcısı, Uğur Derman - Klasik Kitap Sanatçısı, Hasan Çelebi - Hüsn-ü Hat Sanatçısı, Neşet Ertaş - Mahalli Sanatçı ve Ozan, Mehmet Gürsoy - Çini Sanatçısı, Fuat Başar - Ebru Sanatçısı, Veli Aykut - Zakir, Emine Karadayı - Dokumacı ve Doğal Boyamacı, Yaşar Güç - Hortlatma Kaval Dilli Dilsiz Kaval Yapımcısı ve İcracısı, Tahsin Kalender - Taş Ustası, İrfan Şahin - Kispet Ustası, Cemil Kızılkaya - Ahşap Baskı ve Yazma Ustası, Mahmut Sür - Nazar Boncuğu Ustası, Celal Yılmaz - Mersiyehan, Mehmet Acet (Aşık Sefai) - Aşık ve Zakir, Cahide Keskiner - Minyatür Sanatçısı, İslam Seçen - Klasik Kitap Sanatçısı, Salih Balakbabalar - Sedefkar, Muammer Semih İrteş - Kalemişi, Ahmet Yaşar Kocataş - Keçe Ustası, İsmail Nar - Aşık, Osman Efendioğlu - Şair (Atma Türkü), Macahal Yaşlılar Korosu - Çoksesli Şarkı Söyleme Geleneği.
Orhan Kurt - 18.11.2019
"3. İstanbul Karagöz Festivali Ödülleri" sahiplerini buldu
Törende, Karagöz sanatına destek ödüllerinin yanı sıra Karagöz sanatının 2009'da UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi'ne alınmasının ardından, bu sanat alanında "Yaşayan İnsan Hazinesi" olarak ilan edilen Metin Özlen, Tacettin Diker ve Orhan Kurt adına bugünün Karagöz sanatçılarına ödül takdim edildi.
Orhan Kurt - 02.10.2018
2. İstanbul Karagöz Festivali Ödül Töreni
Karagöz sanatçıları Orhan Kurt, Metin Özlen ve Tacettin Diker adına, genç kuşak üç Karagöz sanatçısına da ödül takdim edildi.
Orhan Kurt - 20.04.2018
2. Giresun Kent Kültürü Sergisi
Serginin tek kelimeyle muhteşem olduğunu belirten Sarıfakıoğulları, şunları kaydetti: "Gerçekten ilimizin son 150 yılını bir tarih şeridi gibi görüyoruz. Ümit ediyorum ki bu sergiyi Giresunlu hemşehrilerimiz de görür. Dünü ve bugünü, 150 yıllık hikayeyi gerçekten bir saat gibi kısa süre içerisinde adeta gözlerimizin önüne serdi." Açılışa Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.
Orhan Kurt - 08.02.2018
Şehit Polis Mimiroğlu'nun Adı Kütüphanede Yaşatılacak
Açılışa Giresun Vali Yardımcısı Rasim Belge, Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Yakın, Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, İl Müftüsü Muhittin Oral, okuldaki öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Orhan Kurt - 18.12.2017
Ölüme Neden Olan Sürücüye 5 Yıl Hapis Cezası
KAYSERİ'de, 1 kişinin ölümü, 1 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan trafik kazasında kusurlu bulunan sürücü Orhan Kurt'a (20), 5 yıl hapis cezası verildi.
Orhan Kurt - 20.11.2017
Gölge Oyunu Coşkusu Bursa'da
Festivalde bugüne dek Tacettin Diker, Orhan Kurt, Metin Özlen ve Ünver Oral gibi ustalara verilen 'Onur Ödülü', bu yıl üçüncü kuşak Karagöz Sanatçısı Arif Duygu Tansı'ya takdim edildi.
Orhan Kurt - 02.10.2017
Giresun Üniversitesi'nde Yeni Akademik Yıl Açıldı
Programa Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, İl Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İl Jandarma Komutanı Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Orhan Kurt - 30.09.2017
Karagöz Festivali" Ödül Töreni
Törende, Karagöz sanatçısı Bülent Aksu, "Yaşayan İnsan Hazinesi Orhan Kurt Özel Ödülü", sanatçı Hüseyin Dilen "Yaşayan İnsan Hazinesi Tacettin Diker Özel Ödülü", Cengiz Samsun ise "Yaşayan İnsan Hazinesi Metin Özlen Özel Ödülü"nün sahibi oldu.
Orhan Kurt - 26.05.2017
Başbakan Yardımcısı Canikli Açıklaması
Törene, Giresun Valisi Hasan Karahan, AK Parti Giresun milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve aileler katıldı.
Orhan Kurt - 27.03.2017
Karagöz Sanatçısı Kurt, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Karagöz sanatçısı Orhan Kurt, son yolculuğuna uğurlandı.
Orhan Kurt - 07.10.2016
Başbakan Yardımcısı Canikli Açıklaması
Canikli, Türkiye'nin güvenliğinin tehdit altında olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: "Halen de o mücadeleyi sürdürüyoruz ve o Irak yönetimi kendi toprakları içerisinden Türkiye'ye yönelik bu saldırıyı defedemiyor. Bu da aslında bize uluslararası hukuk anlamında bu noktada o problemi oraya girerek kendimizin halletmesi hakkını ve imkanını veriyor ve o zaman açık rızasıyla Irak merkezi yönetimi zaten Kuzey Irak yönetimi bugün de açık ve net şekilde kendi rızaları ve kendi davetlerinin de olduğunu da söylüyor, o rızayla girilmiştir, gel gel, git git, çocuk oyuncağı değil ki bu. Elbette herkes kendi ülkesinin güvenliğini düşünmek zorunda. Biz de düşünmek zorundayız. Dolayısıyla ama halen bu derinliği bu mantıksal ilişkiyi kavrayamamışlar ki halen yine taşeronları vasıtasıyla, piyonları vasıtasıyla hamle yapıyorlar. İşte biliyorsunuz Irak parlamentosuna bir karar aldılar vs." Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda gerçekleşen törene, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Giresun Valisi Hasan Karahan, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk ve Cemal Öztürk, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, belediye başkanları, kaymakamlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Orhan Kurt - 25.06.2016
Diyarbakırlıların Ramazanda Sıcakla Mücadelesi
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Parklarda gölgelenen ve yatan vatandaşlardan görüntüler Anzele Parkı'ında süs havuzuna giren vatandaş ve çocuklardan görüntüler Ahmet Sürmeli'nin konuşması Orhan Kurt'un konuşması Abdullah İnanç'ın konuşması Diyarbakırlıların ramazanda sıcakla mücadelesi Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Diyarbakır'da ramazan ayında serinlemek isteyen vatandaşlar, parklara ve tarihi Sur ilçesinde Anzele Parkı'ndaki süs havuzuna akın etti İl Sağlık Müdürü Aslan: "Sıcağa bağlı hastalık belirtileri hissedildiğinde derhal tıbbi yardım alınması gerekiyor" Hava sıcaklığının 40 dereceyi aştığı Diyarbakır'da ramazan ayında serinlemek isteyen vatandaşlar, parklara ve tarihi Sur ilçesinde Anzele Parkı'ndaki süs havuzuna akın etti.
Orhan Kurt - 25.06.2016
Diyarbakırlıların Ramazanda Sıcakla Mücadelesi
Sıcak havadan bunaldığını anlatan Orhan Kurt da serinlemek için süs havuzuna girdiğini belirtti.
Orhan Kurt - 23.06.2016
Erzincan'da Trafik Kazaları: 6 Yaralı
Erzincan-Sivas karayolunun 60. kilometresinde meydana gelen diğer kazada Orhan Kurt yönetimindeki 24 ED 788 plakalı hafif ticari araç sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak takla attı.
Orhan Kurt - 19.06.2016
Karagöz ve Hacivat Oyunu Bursa'da Yaşatılıyor
Hacivat Karagöz gölge oyunu ustası Şinasi Çelikkol, "1983 yılından bugüne kadar gölge oyunu ile ilgileniyorum. 1988'de gölge oyununa başladım. Hayal-i Orhan Kurt, Hayal-i Torun Çelebi, Metin Özlen ve Tacettin Diker benim ustalarım.
Orhan Kurt - 19.05.2016
Karagöz'e Ölüm Yok"
Karagöz geleneğinin 86 yaşındaki ustası Orhan Kurt, "Karagöz sanatının geleceğinden endişem yok, gençler ilgileniyor.
123
title