2018 Makyaj Trendleri Yenimahalle'de

2018 Makyaj Trendleri Yenimahalle'de

Yenimahalle Belediyesi, Ankara’da kalıcı makyaj, kıl tekniği, epilasyon, el ayak bakımı, tırnak süsleme, makyaj ve ipek kirpik denildiğinde ilk akla gelen isim olan Güzellik Uzmanı Bahar Babacan’ı “2018 Makyaj Trendleri ve Kalıcı Makyaj” adlı seminer ile kursiyerlerle buluşturdu.

2018 Makyaj Trendleri Yenimahalle'de

Yenimahalle Belediyesi, Ankara'da kalıcı makyaj, kıl tekniği, epilasyon, el ayak bakımı, tırnak süsleme, makyaj ve ipek kirpik denildiğinde ilk akla gelen isim olan Güzellik Uzmanı Bahar Babacan'ı "2018 Makyaj Trendleri ve Kalıcı Makyaj" adlı seminer ile kursiyerlerle buluşturdu.

Batıkent Meydan AVM Sinan Bengier Tiyatro Salonu'nda düzenlenen seminere, kalıcı makyaj ve makyaj konusunda meslek sahibi olmayı arzu eden kursiyerler yoğun ilgi gösterdi. YENİMEK Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri kursiyerlerinin de bulunduğu salonda Babacan, önce katılımcılara kaşlara uygulanan kıl tekniği hakkında bilgi verdi. Profesyonel ekibiyle manken üzerinde verdiği bilgileri uygulamalı olarak da gösteren Babacan, "Kıl olmayan yere kıl tekniğini uygularsanız kaş mürekkep sürülmüş gibi durur ve hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Bu yüzden kişinin kaş şekli ne ise onu bozmadan kaşı doldurmak ya da minimum seviyelerde şekil vermek daha doğal bir görüntü ortaya çıkarır. Bu mesleği yapmak istiyorsanız müşterinizin istediği modeli değil, yüzüne yakışacak, doğal duracak bir model ortaya koymalısınız. Unutmayın ki biz olanı düzeltebiliriz" dedi.

"Yeni trend mat rujlar"

Babacan, kullandığı ürünlerin kalitesinden ödün vermediğini ve yaptığı işlerde kendi tarzını yansıttığını söyleyerek, 2018 makyaj trendlerinden de bahsetti. Babacan, 2018 yılında da doğal görünenin moda olacağına dikkat çekerek, kıl tekniğinde kalın kaş modasının devam edeceğini söyledi. Babacan, "Makyajda canlı renklere sahip olan likit yapıdaki mat rujlar, göz makyajında eyeliner ve göz kalemlerinin yanı sıra hacimli kirpikler yer alıyor. Makyaj yüzü renklendirmek için değil mümkün olduğu kadar doğal görünümlü bir güzelliğe kavuşmak için yapılmalıdır" diye konuştu. - ANKARA