10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Ordu'da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Ordu'da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesince bir restorandaki programda konuşan Vali Seddar Yavuz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, "Basın demokrasinin temelidir." dedi.

Gazetecilerin zorlu bir işle meşgul olduğunu vurgulayan Vali Yavuz, "Hepinize kolaylıklar ve başarılar diliyor, gününüzü kutluyorum." diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da basın mensuplarını, mesai arkadaşları olarak gördüklerini belirtti.

Basın mensuplarının, ne kadar zorluklarla mücadele ettiğinin bilinci içerisinde olduğunu ifade eden Yılmaz, "Ordu'da her ne kadar sitemkar olsa bile benim kriterlerime göre kamu-basın, yerel yönetimler-basın ve siyaset-basın uyumu Türkiye'de örnek gösterilecek bir mahiyettedir. Birbirimizin cenazesine düğününe, taziyesine katılan insanlarız. Dolayısıyla biz iç içe geçmişiz, biz kardeşiz. Biriz beraberiz, ortak paydamızın Ordu olduğu bir iş ile iştigal ediyoruz. Çocuklarımıza güzel bir Ordu bırakalım, bu düşünceler içindeyiz. Bu amaçla hepinizin gazeteciler gününü kutluyoruz." şeklinde konuştu.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise basının bir şehrin gözü, kulağı ve dili olduğunu vurguladı.

Ordu Gazeteciler Derneği Başkanı Recep Aydın ile Ordu 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen de basının içinde bulunduğu ağır şartların ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi dileğinde bulundu.


Program, basın mensuplarına günün anısına hazırlanan hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Programa, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Servet Güngör, Altınordu Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Ünye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Coşkun ve gazeteciler katıldı.