10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

09.01.2018 15:44 | Son Güncelleme: 09.01.2018 15:44
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Cora, mesajında, kamuoyunun doğru bilgiye ulaşmasına aracılık eden özgür ve bağımsız gazetecilerin önemli bir görevi icra ettiklerini belirtti.

Ulusal ve yerel basında türlü fedakarlıkla görevlerini yapmakta olan gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dilekleriyle kutladığını vurgulayan Cora, şöyle devam etti:

"Doğru haberin toplumla buluşmasında, kamuoyunun doğru yöne sevk edilmesinde özgür ve bağımsız bir basın hayati öneme sahiptir. Mesleğini ilkesel değerlerle icra eden gazetecilerin ne kadar önemli bir göreve sahip olduklarını özellikle 15 Temmuz sürecinde ülke olarak yakından teşhis etme fırsatı edindik. Bu sebeple hem ulusal hem de yerel olsun, devlet ve millet sevgisini meslek ilkeleri ile yoğuran bir basın ülkemizin yarını için önemli bir güçtür."

Cora, teknolojik gelişmeler ışığında basının da gelişme gösterdiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Teknolojik imkanlar arttıkça basın da o doğrultuda gelişme kaydediyor. Günümüzde habere ulaşmak basitleşirken ortaya çıkan karmaşada doğru haberin önemi daha da artmıştır. Doğru haberin peşinde olan gazetecilerimizin ise kıymeti daha da belirginleşmiştir. Küresel odakların hücum ettiği ülkemizde doğrunun peşinde mesai harcayan basınımızın değerini daha net bir şekilde kavramak zorundayız."

AK Parti hükümetlerinin her zaman basının sorunlarında yapıcı bir politika izlediğini belirten Cora, "AK Parti olarak özgür ve bağımsız bir basının her zaman yanında olduğumuzu tüm kamuoyu bilmektedir. Bu politikamız değişim göstermeden devam edecektir. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü yeniden tebrik ediyor ve tüm gazetecilere çalışmalarında başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title