10. Kamu Yönetimi Forumu Başladı
Haberler » Yerel » 10. Kamu Yönetimi Forumu Başladı - Haber

10. Kamu Yönetimi Forumu Başladı

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi'nin desteğiyle Uludağ Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü'nün düzenlediği '10.Kamu Yönetimi Forumu' başladı.Prof.Dr.M.Mete Cengiz Kültür Merkezi'nde başlayan forumun maksadının, kamu...

10. Kamu Yönetimi Forumu Başladı

Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi'nin desteğiyle İİBF Kamu Yönetimi Bölümü'nün düzenlediği '10. Kamu Yönetimi Forumu' başladı.

Prof. Dr. M. Kültür Merkezi'nde başlayan forumun maksadının, kamu politikalarında dönüşümü tartışmaya açmak ve konu ile ilgili fikirlerin geliştirilmesini sağlamak olduğu bildirildi. 10. Kamu Yönetimi Forumu hakkında bilgiler veren Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes , Kamu Yönetimi Forumu'nun (KAYFOR) ulusal ve uluslararası katılıma açık, kamu yönetimindeki ilgili aktörleri teşvik etmeye yönelik bilimsel bir toplantı olduğunu söyledi. Forumun kamu yönetimi alanında akademisyenleri, öğrencileri, uygulayıcıları bir araya getirdiğini söyleyen Keskin, ayrıca tartışma ve çözüm yolları sunulan bir platform geliştirildiğini belirtti. Keskin, üniversiteler ile devamlı iletişim halinde olduklarını ve bu tarz çalışmaları önemsediklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Doğan Nadi Leblebici, Araş. Gör. Ayşegül Kurban, Araş. Gör. Dilek Dede, Yrd. Doç. Dr. Buğra Özer, Yrd. Doç. Dr. Buğra Özer ve Araş. Gör. Ayça Berna Görmez'in konuşmacı olduğu 'Kamu Politikası: Teorik Yaklaşımlar" konulu oturuma geçildi.

(MŞ)

06.12.2012 16: 28: 33

TSI

NNNN - BURSA

Kaynak: İHA