10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü - Haberler
Haberi Paylaş

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü

Konya'da 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla "İnsan haklarının korunmasında kurumların önemi" konulu panel düzenlendi

Konya Barosu tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla "İnsan haklarının korunmasında kurumların önemi" konulu panel düzenlendi.

Konya Barosu Başkanı Fevzi Kayacan, Konya Ticaret Odası'ndaki programda, insan haklarının korunması gereken en önemli yerlerden birisinin adliyeler olduğunu söyledi.

Yargılama faaliyetinde bulunanların "insan" öznesini unutmamaları gerektiğini belirten Kayacan, insan odaklı düşünülmemesi ve empati yoksunluğunun, mevzuat ve gösterişli adliye binalarının önemini yitirmesine neden olabileceğini ifade etti.

Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı İsmail Üresin ise insan hakları ve özgürlükleri için yeni anayasanın gerekli olduğunu anlattı.

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Bilir de insan haklarının yargı dışında da korunmasının önemini aktardı.

Panele, Danıştay Tetkik Hakimi Nazım Taha Koçak, Kamu Denetçiliği Uzmanı Yusuf Turhan ve Ankara Barosu Avukatı Onur Tatar katıldı. - Konya

AA - Son Dakika Haberleri

Fevzi Kayacan, Konya, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title