Zico: Taraftarlar Tepkilerini Maç Sonrası Göstersinler

Zico: Taraftarlar Tepkilerini Maç Sonrası Göstersinler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Sarı-lacivertli Taraftarların Kimi Zaman Oyunculara Tepki Vermesiyle İlgili Olarak, "Tepki Göstermek Taraftarın Yüzde 100 Hakkıdır, Ama Tepkiyi Maç Sonrasında Gösterirlerse Çok Daha İyi Olur Diye Düşünüyorum" Dedi.

Zico: Taraftarlar Tepkilerini Maç Sonrası Göstersinler

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, sarı-lacivertli taraftarların kimi zaman oyunculara tepki vermesiyle ilgili olarak, "Tepki göstermek taraftarın yüzde 100 hakkıdır, ama tepkiyi maç sonrasında gösterirlerse çok daha iyi olur diye düşünüyorum" dedi.

FB TV'de canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ziko, "Taraftarlarımızın şunu bilmesi gerekir ki, futbolcu hata yapabilir. Tepkilerini maçtan sonra göstermeleri çok daha uygun olur kanaatindeyim. Futbolcular saha içindeyken hata yapmak için hata yapmazlar. Bu ellerinde olmadan yaptıkları bir yanlıştır zaten. Bir de bunun üzerine taraftardan gelen olumsuz tepki onları iyice oyundan soğutur ve kendilerine olan güvenlerini azaltır. Eğer ki futbolcunun taraftardan beklediği destek gelirse performansı artar ve o maçta daha iyi bir oyun ortaya çıkartır" dedi.

Fortis Türkiye Kupası'nda Şanlıurfaspor ile dün oynadıkları grup maçını değerlendiren Zico, "Bazı dakikalarda zorlandık ama benim için önemli olan futbolcularımızın iyi niyetli mücadelesi idi. Onlar da bunu yaptılar ve galip gelmeyi bildik" diye konuştu.

Brezilyalı çalıştırıcı, "Önümüzdeki maçlara da baktığınızda her türlü zorlukları yenmemiz gerekiyor. Yine soğukta oynayacağız. En iyi şekilde hazırlanmalıyız. En iyi şekilde hazırlanıp, önümüzdeki maçları kazanmak için çalışacağız" dedi.

Zico, takım kaptanı Alex ile kaleci Serdar'ın sakatlıklarındaki son durumla ilgili de şu ifadeleri kullandı:

"Alex, Gaziantepspor maçında forma giyecek. Eski gücünü kazanabilmek için çok fazla çalıştı ve yavaş yavaş istediği noktaya geldi. Serdar da gayet iyi durumda. Serdar da çok çalışkan ve azimli bir oyuncu. Onun da Sivasspor maçından sonra takıma katılıp çalışabileceğini düşünüyorum."