Ukrayna, Dağlık Karabağ gerginliğinde tarafını seçti: Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

Ukrayna, Dağlık Karabağ gerginliğinde tarafını seçti: Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Dünya

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Dağlık Karabağ'daki çatışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü desteklediğini söyleyen Zelenskiy, bu tür çatışmaların kalıcı olarak durdurulmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, ülkesinin Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklediğini söyledi.

Ukraynalı medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Zelenskiy, Dağlık Karabağ'daki çatışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Azerbaycan'ın, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü desteklediği gibi Ukrayna'nın da Azerbaycan'ın toprak bütünlüğüne destek verdiğini belirten Zelenskiy, "(Azerbaycanlılar) Kırım'ın yasa dışı ilhak edildiğini açıkça söylüyorlar ve bizim bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi destekliyorlar. Dolayısıyla birbirimizi destekliyoruz" dedi.

"AZERBAYCAN İLE İLİŞKİLERİMİZ ÇOK ÖZEL"

Ülkesinin Azerbaycan veya Ermenistan'a askeri destek sağlamasının söz konusu olmadığını belirten Ukraynalı lider, "Ermenistan ile Azerbaycan arasında diyalog ve gerginliğin azaltılması çağrısı yapıyoruz. Ancak, Azerbaycan ile ilişkilerimiz son iki yıldır çok özel. Ekonomik ve jeopolitik yönden çok güçlü" ifadelerini kullandı.

"ÇATIŞMALAR KALICI OLARAK DONDURULAMAZ"

Zelenskiy, bu tür çatışmaların kalıcı olarak dondurulmasının mümkün olmadığını belirterek "Medyanın, toplumun ve Batılı partnerlerimizin dikkatini çekmek istiyorum. Çatışmalar bir süre için dondurulabilir. Bizim duruşumuz bu, zira Donbas'ta savaş halindeyiz" diye konuştu.

Daha önce Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba da Ukrayna'nın, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü desteklediğini açıklamıştı.

Ukrayna, Dağlık Karabağ gerginliğinde tarafını seçti: Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (5)
Selim:Türkiye burnunu heryere sokuyor.birgün o bununu keserler Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Helva:Artiste bak seen! Bu güzel ifadeler için, yürekten bir alkış!?????? Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
ermn:işte bu sağlam duruş, güçlü dış politikanın eseridir. Emin ellerdesin Türkiye, Allahın izniyle güzel günlerimize az kaldı. . . Cevap Yaz 9 18 Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title