Zagreb: Dado Prso, Milli Takımı Bıraktı

İskoçya Ligi ekiplerinden Glasgow Rangers forması giyen Hırvat yıldız Dado Prso, Hırvatistan Milli Takımı'ndaki kariyerini noktaladığını açıkladı.

Zagreb: Dado Prso, Milli Takımı  Bıraktı

İskoçya Ligi ekiplerinden Glasgow Rangers forması giyen Hırvat yıldız Dado Prso, Hırvatistan Milli Takımı'ndaki kariyerini noktaladığını açıkladı.

Hırvatistan basınında çıkan haberlerde, Hırvatistan Milli Takımı'nın yıldız oyuncularından Dado Prso'nun dizinde yaşadığı sakatlık nedeniyle milli takımı bıraktığı ifade edildi. Konuyla ilgili olarak Hırvatistan'da yayın yapan günlük Sportske Novosti Gazetesi'ne konuşan Prso, "Dizimde ciddi bir sakatlık var, zaten 32 yaşındayım ve bu nedenle de milli takım kariyerimi noktalamaya karar verdim" dedi. Dado Prso, ayrıca, Glasgow Rangers formasıyla 1 yıl daha mücadele edeceğini de sözlerine ekledi.

Milli takım kariyerine, 2003 yılı Mart ayında Avrupa Şampiyonası elemelerinde Belçika maçı ile başlayan Dado Prso, takımı Belçika'yı 4-0 yenerken 2 gole imzasını atmıştı. Özellikle Hırvatların önemli golcülerinden Davor Suker'in milli takımı bırakmasıyla, takımın değişmez isimlerinden birisi olan Prso, 29 kez milli formayı giydi ve 9 gole imzasını attı. 2006 Dünya Kupası Finalleri'ne ilk turda veda eden Hırvatistan Milli Takımı'nın da formasını giyen Prso, Hırvatistan'da en çok eleştirilen isimlerden birisiydi.

1991-1995 yılları arasında Balkanlarda yaşanan iç savaş nedeniyle 1994 yılında Hırvatistan'dan ayrılan Prso, Fransa'da Rouen, St Raphael, Ajaccio ve Monaco formaları giydi. Prso, profesyonel futbol kariyerini ise İskoçya Ligi'nin güçlü takımlarından Glasgow Rangers'da sürdürüyor.