Yunanistan provokasyonlarına devam ediyor! Savunma Bakan Yardımcısı da yılbaşını Bulamaç Adası'nda geçirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Yunanistan provokasyonlarına devam ediyor! Savunma Bakan Yardımcısı da yılbaşını Bulamaç Adası'nda geçirdi

Haberler.com - Haberler | Dünya

Yunanistan, Ege adalarındaki provokasyonlarını yılbaşında da sürdürdü. Yunan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Kalalimnos Adası'nı ziyaret ederek fotoğraf çektirirken, Yunanistan Savunma Bakan Yardımcısı Alkiviadis Stefanis de yeni yılı, Lozan Anlaşması'na göre silahlandırılması yasak olan Bulamaç Adası'nda geçirdi.

Yunan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros yılın son gününde Akdeniz'deki Girit, Kerpe (Karpathos) ile Antalya'nın Kaş ilçesine 1.8 mil uzaklıktaki Kızılhisarlı (Meis) ve Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük Mahallesi açıklarındaki Kardak Kayalıkları'na sadece 2 mil uzaklıktaki Kalalimnos Adası'ndaki askeri birlikleri ziyaret etti.

Yunanistan provokasyonlarına yeni yılda da devam etti! Savunma Bakan Yardımcısı yılbaşını Bulamaç Adası'nda geçirdi

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre Kalalimnos Adası'ndaki gözetleme kulesinde askerlerle bir araya gelen Floros, kuvvet komutanları ve askerlerle birlikte Kardak Kayalıkları'nı ve Türkiye'yi arkasına alarak fotoğraf çektirdi. Konstantinos Floros, askeri bota binerek Turgutreis ve Yalıkavak açıklarında bir süre denizde seyretti.

Yunanistan provokasyonlarına yeni yılda da devam etti! Savunma Bakan Yardımcısı yılbaşını Bulamaç Adası'nda geçirdi

Yunanistan Savunma Bakan Yardımcısı Alkiviadis Stefanis'in de yeni yılı, Lozan Anlaşması'na göre silahlandırılması ve imara açılması yasak olan Didim'in 2 mil uzağındaki Bulamaç (Farmakonisi) Adası'nda geçirdiği ortaya çıktı.

Yunanistan provokasyonlarına yeni yılda da devam etti! Savunma Bakan Yardımcısı yılbaşını Bulamaç Adası'nda geçirdi

Stefanis'in geceyi 80 askerin bulunduğu birlikte geçirdiği, gözetleme kulesinden Ege'deki hareketliliği izlediği belirtildi. Stefanis Bulamaç Adası gözetleme kulesi önünde Türkiye'yi arkasına alarak silahlı askerlerle fotoğraf çektirip Facebook hesabından yayınladı.

Yunanistan provokasyonlarına yeni yılda da devam etti! Savunma Bakan Yardımcısı yılbaşını Bulamaç Adası'nda geçirdi

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (8)
BARIŞ SEVGİ UÇAN KUŞLAR DENİZ KÖPÜK KOKUSU:Gelecek nesillere güzel bir miras bırakılsa sevgi olsa barış olsa dünyamız nelerle boğuşmakta salgın bir hastalık iklim değişimi küresel ısınma böylesine savaş çığırtlanlığı felaketlerle sonuçlanır sessiz atında çiftesi pek olur kabak tadı vermeye başladı komşu ülkenin mantık dışı tutumları hiç bir ülke emin olun bu derece sabırla hareket etmezdi şu güne dek barış içinde huzurlu bir dünyada yaşamak isteği gelecek kuşaklara güzel bir miras sunmak var iken savaşçılığa soyunmak neden? Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
TOROSKAPLANI01:Ortada haklı bir gerekçe olmadığı sürece sebepsiz yere bir ülkeye savaş açan ülke millet yok olmaya mahkumdur neyi amaçlıyorlar adaları silahlandırdılar görsel showlar tehditler her zaman barışı savunan milletiz canmıza milletimize ülkemize yönelik alçakça saldırı ensert karşılığı göreceğinden kimsenin şüphesi olmasın komşu iyice sapıtmaya başladı rezil politkalar rezil showlar küstahça ifadelerle bir yere varılamaz büyük güçlü ülkeyiz 3. dünya ülkeleriyle karıştırmasınlar bizleri . Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
sivaslı:yunanistanı toplayıp adaya gitse ne olur. ya takmayın böyle şeyleri savaş olsa kaçacak delik arar bunlar Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title