Korkunç İddia: DHKP-C, Yunanistan'da Erdoğan'a Suikast Düzenleyecekti

Korkunç İddia: DHKP-C, Yunanistan'da Erdoğan'a Suikast Düzenleyecekti

Atina'da yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin, Erdoğan'a suikast hazırlığı içerisinde oldukları öne sürüldü. Roketatar, el bombalarının ve suikaste ilişkin taslak bulundu.

Yunanistan'da yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu iddia edildi.

SUİKASTE İLİŞKİN TASLAK DA BULUNDU

To Vima gazetesinin emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberinde, terör örgütü DHKP-C zanlılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir saldırı planladıkları ileri sürüldü.

Haberde, Yunan polisinin (ELAS) düzenlediği operasyonda ele geçirilen notlarda, örgüt üyelerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a roketatar, el bombaları ve molotofkokteyleri ile bir suikast planladığını gösteren bir taslağın ortaya çıkarıldığı ifade edildi.

ERDOĞAN'IN GEÇİŞİ SIRASINDA ROKETATARLI SALDIRI YAPILACAKTI

Saldırı planında Erdoğan'a "Akrep" kod adının verildiği belirtilen habere göre, Cumhurbaşkanının konvoyunun geçişi sırasında iki taraftan roketatarlarla saldırı gerçekleştirilecek ve bir grup örgüt üyesi ise aracın arkasından saldırıya devam edecekti.

Haberde, emniyet güçlerinin, Atina'nın doğusundaki Parnitha Dağı eteklerinde gömülü olduğu tahmin edilen roketatar ve mühimmatların bulunması için çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

9 DHKP-C ÜYESİ TÜRK VATANDAŞI, TUTUKLANDI

Kasım ayı sonunda Atina'da üç hücre evine düzenlenen operasyonla yakalanan 9 DHKP-C üyesi Türk vatandaşı, tutuklanarak mahkemeye sevk edilmişti.

YAKALANANLAR ARASINDAKİ İSİM TANIDIK ÇIKTI

Yakalanan terör örgütü üyeleri arasında, 2013'te AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı saldırılarının faili olan, ardından mühimmat yüklü bir botun Sakız Adası'ndan Türkiye'ye geçirilmesine ilişkin Yunanistan'da yakalanan Hasan Biber isimli örgüt üyesinin de bulunması dikkati çekmişti.