Yolcu"Ya Ünlü Akını

Yolcu'Ya Ünlü Akını
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği Nazım hikmet Ran’ın yazıp Muzaffer Kırıkkalp’in sahnelediği ’Yolcu’ adlı oyun tiyatro severlerle buluştu.

Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği Nazım hikmet Ran'ın yazıp Muzaffer Kırıkkalp'in sahnelediği 'Yolcu' adlı oyun tiyatro severlerle buluştu.

Gala gecesine, Türkiye Eleştirmenler Birliği Başkanı Üstün Akmen, dizi filmlerinin ünlü yönetmeni Faruk Teber, sinema sanatçıları Cengiz Sezici, Nur Sürer, Aytaç Arman, Rıza Akın, ve Erdal Cindoruk'ta katıldı.

Çukurova'nın bağrından yetişmiş ünlü Yazar Yaşar Kemal'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Kültür Merkezi'ne Yaşar Kemal'in ismini verip bu isim ölümsüzleştireceklerini söyledi. Karalar, "Şubat ayında karar almış ve içerisinde bulunduğumuz Seyhan Kültür Merkezi'nin adını Yaşar Kemal Kültür Merkezi olarak değiştirmeyi planlamıştık. Konu Mart ayının ilk meclis gündemine görüşülecek ve meclis üyelerimizin de takdiri ile kabul edilerek isim değiştirilecektir" dedi. Karalar'ın bu sözleri salonda uzun süre alkışladı.

"NAZIM HİKMET RAN, ESERLERİYLE YAŞAYAN BİR SANAT ABİDESİ"

Oyun ile ilgili de konuşan Başkan Karalar, "Nazım Hikmet Ran şiirleri ile yaşayan bir sanat abidesi olduğu bir gerçektir. Ülkenin en karanlık dönemlerinde ürettiği eserler ve şiirler ile halkın sanat dünyasındaki sesi oldu, umudu oldu. Yarınların güzelleşmesi uğruna çektiği acılar, şiirlerinde mücadeleye dönüştü. Hem belediyemiz tarihi açısından hem de uzun yıllar sonra bu bereketli topraklarda Nazım Hikmet'in bir oyunu ile halkı buluşturmak Seyhan Belediyesi olarak bizim açımızdan bir onurdur. Unutturulmak istenen yazarlarımız, şairlerimiz, sinema ve tiyatro oyuncularımız, ressamlarımız kısaca bizi biz yapan değerlerimiz var. Bu değerlere Seyhan'da yeniden can vermek için yerel yönetimlere talip olduk. Dün buraların önemli bir mevzi olduğunu biliyorduk ama bugün bunun daha da önemli olduğunu gördük" ifadelerini kullandı. - ADANA

Yolcu'Ya Ünlü Akını
Yolcu'Ya Ünlü Akını
Yolcu'Ya Ünlü Akını
Yolcu'Ya Ünlü Akını
Yolcu'Ya Ünlü Akını

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title