Yıldıray Oğur Medya Masası'nda

Yıldıray Oğur Medya Masası'nda
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Marmara Belediyeler Birliği’nin konuğu olan Yıldıray Oğur, “Belediyenin görünen yüzü basındır” dedi.

Marmara Belediyeler Birliği'nin konuğu olan Yıldıray Oğur, "Belediyenin görünen yüzü basındır" dedi.

Türkiye Gazetesi yazarlarından Yıldıray Oğur, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Medya Masası'na katılarak, belediyecilikle ilgili görüşlerini açıkladı. "Birkaç olumlu örnek haricinde, Belediye - Medya ilişkilerinin yürütülme biçiminden memnun değilim" diyerek sözlerine başlayan Oğur, "İcraatın içinden türü bültenler ve basmakalıp masa başı fotoğraflar kullanılarak basına haber servis etme yönteminden artık vazgeçilmeli. Belediye başkanlarının sivil yönlerinin de bölge halkına anlatılması gerekiyor. Ayrıca belediyeler hangi haber yerele, hangi haber ulusala gitmeli ayırımını doğru yapmalı. İnsan ayrımı yapmamalı ama haber ayrımı yapmalı. Ulusal basına gönderilecek haberlerde biraz daha seçkinci davranılmalı. Fotoğraf yönetimi de çok önemli. Konuyu anlatan doğru fotoğraflar kullanılmalı ve haberler abartmadan yazılmalı" dedi.

Medya üzerinden algı yönetiminin önemli olduğunu da belirten Oğur, "Algı yönetiminin önemli bir kavram olduğunu düşünüyorum. Belediyelerde algının yönetilmesiyle ilgili en önemli görev de basın birimine düşüyor. Belediyenin görünen yüzü basındır ve belediyenin kamuoyuna tanıtılmasında basın birimine kurum tarafından verilen olanaklar da önemlidir" diye konuştu.

GENEL SEKRETER ÇETİNKAYA'DAN TEŞEKKÜR

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ise katılımdan ötürü Yıldıray Oğur'a teşekkür ederken, Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin önderliğinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Marmara Belediyeler Birliği Basın Danışmanı Fatih Sanlav, Medya Masası buluşmaları kapsamında medyanın tanınmış isimlerinin yanında haber merkezi yöneticileriyle de bir araya gelineceğini aktardı. - İSTANBUL

Yıldıray Oğur Medya Masası'nda
Yıldıray Oğur Medya Masası'nda

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title