Yerli Mobil Oyun Şirketi Mobilecraft oyunları dünya çapında 15 Milyondan fazla indirildi.

Yerli Mobil Oyun Şirketi Mobilecraft oyunları dünya çapında 15 Milyondan fazla indirildi.

  İLANDIR
Haberler.Com - Haberler | Advertorial
Yerli Mobil Oyun Şirketi Mobilecraft oyunları dünya çapında 15 Milyondan fazla indirildi.

Odak noktası spor oyunları olan şirketin, Flick Shoot ve Real Basketball oyunları amiral gemileri konumunda.

2011 yılında Cumhur Onat ve Veyis Dinçer tarafından kurulan ve kuruluşundan kısa bir süre sonra Mynet'in kurucusu Emre Kurttepeli tarafından yatırım alan yerli oyun şirketi Mobilecraft 1.5 sene içerisinde Apple AppStore ve Google Play uygulama mağazaları üzerinde 15 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Şirket faaliyetlerine İstanbul ve Eskişehir'de kurmuş olduğu iki ayrı oyun stüdyosunda devam ediyor.

Odak noktası spor oyunları olan şirketin, Flick Shoot ve Real Basketball oyunları amiral gemileri konumunda. Bunların yanında şirketin Bilgi Yarışı ve Super Chicken gibi her yaşa ve zevke hitap eden oyunları da bulunuyor.

Şirketin oyunları başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 120 farklı ülkede mobil oyuncularla buluşuyor.

Flick Shoot telefon ekranında parmağınızı kullanarak serbest vuruşlar atabileceğiniz bir futbol oyunu. Oyunda kaledeki hedeflerin vurulduğu, zorluğu zamanla artan bir kaleciyle mücadele edildiği ve online olarak tüm dünyadan oyuncularla yarışılabilen farklı oyun modları bulunuyor.

Tüm dünyada spor oyunları kategorisindeki yüksek sıralamasını koruyan oyun spor severlerin telefonlarına ilk yükledikleri oyunlardan birisi.

Real Basketball ise olağanüstü grafikleri cep telefonu ekranlarına taşıyan bir basketbol oyunu. 6 farklı oyun modunda oyuncular onlarca forma, karakter ve top seçenekleriyle dilerse tek başlarına dilerse gerçek zamanlı olarak diğer oyuncularla yarışabiliyor. Real Basketball 1 aydan kısa bir süre içerisinde 3 milyondan fazla indirilerek adeta bir rekor kırdı.

Şirketin hedefi 2013 yılının sonunda 30 milyondan fazla oyuncuya ulaşmak ve bir Türk şirketini dünya çapında tanınan ve sektörün lider markası haline getirmek.

Resmi Internet Sitesi:

 

Flick Shoot AppStore:

Flick Shoot Google Play:

 

Real Basketball AppStore:

Real Basketball Google Play:

Kaynak: Haberler.Com

Manşet Haberler

title