Haberler

Yeşilli'de 'Sen Kimsin' Konferansı

Mardin’in Yeşilli İlçe Belediyesince kadınlara yönelik “Sen Kimsin” adlı konferans düzenlendi.

Mardin'in Yeşilli İlçe Belediyesince kadınlara yönelik "Sen Kimsin" adlı konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Belediye Başkanı Hayrettin Demir, annelerin bölgede oynana oyunları bozacağını belirtti.

Yeşilli İlçe Belediyesince kadınlara yönelik "Sen Kimsin" adlı konferans düzenlendi. Müftülükte düzenlenen konferansa, Belediye Başkanı Hayrettin Demir, eşi Hülya Demir, İftar İlim ve Kültür Derneği Kurucusu Büşra Taşçıoğulları ve çok sayıda kadın katıldı. Konferanstan önce konuşan Belediye Başkanı Demir, kadının toplumun gelişmesindeki önemine dikkat çekerek, İslam'ın çocuklara doğru anlatılması gerekliliğini söyledi. Manevi yaşantısı güçlü olan kadınların güzel çocuklar yetiştireceğini anlatan Demir, "Maneviyatı güçlü bir anne, evladını vatansever, ümmetçi, ayrım yapmadan, kuzeyli, güneylisin demeden, güzel, hayırlı, doğru evlatlar yetiştirmek ister. Bölgemizde oynanmak istenen oyunlar var. Bunun sebebini araştırdığımız zaman bu bölgede gençlerin ellerinde silahın ne işi var? Bu gençlerin ellerin de bilgisayar olmalı, kitap olmalı, ahretinden ışık alacağı Kur'an olmalı. Bunlar olduğu zaman bu gençler eline silah almaz. Muayene aleti, kalem alır. İyi bir savcı öğretmen olur. Dinini, ilini, vatanını seven, devletini bilen evlatlar yetiştirmemiz lazım. Bölgede oynanan oyunları anneler bozacak" dedi.

Program, Taşçıoğulları'nın verdiği konferansın ardından ilçe gezisiyle sona erdi. - MARDİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hayrettin Demir Yeşilli Mardin Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title