Haberler

Yavuz: 'Beşiktaş Karşılaşması, Çıkış Maçımız Olacak'

Yerel Haberler

Çankaya Belediyesi Anka Antrenörü Yavuz: 'Beşiktaş Karşılaşması, Çıkış Maçımız Olacak'

Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi takımlarından Çankaya Belediyesi ANKA'nın antrenörü Orhan Yavuz, 'Beşiktaş karşılaşması, bizim çıkış maçımız olacak' dedi.

AA muhabirinin görüştüğü Yavuz, 2010-2011 sezonu başlamadan kısa süre önce kapanan Polis Akademisi ve Koleji'nin haklarını alarak 2. Lig'den 1. Lig'e yükselen takımlarının, başlangıçta ligde kalma amacıyla kurulduğunu söyledi. Çok yeni bir takım olduklarını kaydeden Yavuz, 'Ligin en genç ve en son kurulan takımıyız. Buna rağmen çok iyi gittiğimizi söyleyebilirim. Çok geç kurulduğumuz için istediğimiz oyuncuları bulmakta zorlandık. 1-2 takımın kapanması bizim için avantaj oldu. 39 yaşındaki Kanadalı oyuncumuzu saymazsak takımın yaş ortalaması 23.5 civarında' diye konuştu.

- 'BEŞİKTAŞ LİGE İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPAMADI'-

Orhan Yavuz, bu hafta sonu sahalarında Beşiktaş ile karşılaşacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

'Beşiktaş, play-off hedefiyle kurulmuş bir takım, ama lige iyi bir başlangıç yapamadılar. İki yabancı oyuncuları takımdan ayrıldı. Ukraynalı bir oyuncu aldılar, beğenmediler. Şimdi Alman Milli Takımı'ndan bir oyuncu ile anlaştılar. Bizim için zor bir maç. Beşiktaş karşılaşması, bizim çıkış maçımız olacak.'

Kanadalı oyuncuları İngiltere Milli Takımı Kaptanı Jason Haldane'ı ufak sakatlıkları nedeniyle şimdiye kadar çok oynatamadıklarını anlatan Yavuz, Haldane'ın çok kaliteli, donanımlı ve kaliteli bir oyuncu olduğunu dile getirdi. Finlandiyalı transferleri, Jari Touminen'in de takıma adapte olduğunu ifade eden Yavuz, 'Jari'den, birkaç hafta sonra çok iyi şeyler bekliyorum' dedi.

- 'ÇOK İYİ BİR YÖNETİME SAHİBİZ'-

Şu an milli takımı oluşturan oyuncuların birçoğunun Çankaya Belediyesi'nden yetiştiğini kaydeden Yavuz, şunları söyledi:

'Hüseyin Koç, Selçuk Keskin, Sinan Cem Tanık, Niyazi Durmaz, Kemal Kayhan, Ahmet Pezük, Cem Kurtar, Mustafa Kavaz, Mustafa Kırıcı, Levent Kaplan bu kulübün altyapısından yetişti. Bizim, milli takımlara oyuncu yetiştirmek gibi bir misyonumuz da var. Çok iyi bir yönetime sahibiz. Kulüp başkanımız Hayati Soylu her konuda çok destek oluyor. Tesislerimiz çok güzel. Bunlar bir takım için çok önemli artılar.'

Orhan Yavuz, bu haftadan itibaren çok önemli 3 maç yapacaklarını ve bu maçlardan 7-8 puan almak istediklerini sözlerine ekledi.

(İLK-KAN) - ANKARA

Kaynak: AA / Yerel

Haberler

title