Haberler

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Şiran ilçesinde köy ziyaretleri gerçekleştirdi

Güncelleme:

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, geleneksel hale getirdiği köy ziyaretleri kapsamında bu hafta Şiran ilçesine bağlı köylerde gerçekleştirdiği inceleme ve ziyaretlerde gençleri köyde tutmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, geleneksel hale getirdiği köy ziyaretleri kapsamında bu hafta Şiran ilçesine bağlı köylerde gerçekleştirdiği inceleme ve ziyaretlerde gençleri köyde tutmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.

Her hafta bir gününü köy ziyaretlerine ayıran Vali Tanrısever, Şiran ilçesinde gerçekleştirdiği ve gece yarısına kadar devam eden programı kapsamında ilk olarak Yukarı Kulaca köyüne geldi. Burada köy muhtarı ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Tanrısever, vatandaşların tarım, turizm, ulaşım, iletişim ve diğer konularla ilgili talep ve sorunlarını dinledi.

Daha sonra Selimiye köyüne geçen Vali Tanrısever, köylülerin talep ve şikayetlerini dinleyerek beraberindeki ilçe Kaymakamı Mehmet Alperen Başkapan ve kurum yetkililerine çözülmesi için talimat verdi ve konuların takipçisi olacağını söyledi.

Vali Tanrısever ve beraberindeki heyet daha sonra 2007 yılında şehit olan Piyade Er İrfan Celepci'nin kabrini ziyaret ettikten sonra babası Osman ve annesi Esme Celepci'yi Selimiye Köyündeki evlerinde ziyaret ederek dua edip Türk Bayrağı hediye etti.

Buradan Yeniköy köyüne giden Vali Tanrısever, ilk olarak 2017 yılında köyün geçmiş kültürünü yansıtmak için yıllar önce köy sakinlerinin kullandığı aletlerinin yer aldığı müzede incelemelerde bulundu. Daha sonra Yeniköy ve civar köylerin muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Tanrısever, vatandaşların başta iletişim olmak üzere altyapıya dair diğer taleplerini aldı.

Program kapsamında son olarak Seydibaba köyüne giden Vali Tanrısever, eski okul binasında vatandaşların sorun ve taleplerini dinledikten sonra akşam geç saatlerde ziyaret programını tamamladı.

"Özellikle genç nüfusu köylerimizde tutmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız"

Ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Tanrısever, "İlimize bağlı köylerin ziyaret programlarımız devam ediyor. Bugün Şiran ilçemizin Yukarı Kulaca, Selimiye, Yeniköy ve Seydibaba köylerimizi ziyaretleri ettik, köylülerimizle beraber olduk, dertlerini ve sıkıntılarını bizzat köylerinde kendilerinden dinleme fırsatı bulduk. Genelde alt yapıya dair sıkıntı ve sorunlarımız var. Devletimizin bize verdiği imkanlar çerçevesinde köylerimizin, vatandaşlarımızın bütün sorunlarını çözerek, köylerimizi kalabalıklaştırmak daha yaşanılabilir yerler haline getirip özellikle genç nüfusu köylerimizde tutmak için elimizden gelen her şeyi, Kaymakamlıklarımızla, İl Genel Meclisi üyelerimizle, vatandaşlarımızla birlikte yapmaya çalışacağız, gayret edeceğiz" dedi. - GÜMÜŞHANE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Alper Tanrısever Gümüşhane İnceleme Şiran Ulaşım Tarım Kültür Güvenlik Yerel Politika Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Yazılım sorunu sadece Bitcoin'i etkilemedi! Fiyatı 67 bin doların üzerine çıktı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İpek Filiz Yazıcı'nın 'Baldız tehlikeli sularda yüzüyor' paylaşımı tepki çekti

İpek Filiz Yazıcı'nın "Baldız tehlikeli sularda yüzüyor" paylaşımı tepki çekti

title