Turizm Esnafının Sıkıntılarını Vali Öztürk'e İlettiler - Haberler
Haberi Paylaş

Turizm Esnafının Sıkıntılarını Vali Öztürk'e İlettiler

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Turizm Esnafının Sıkıntılarını Vali Öztürk'e İlettiler

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok ve beraberindeki oda başkanları Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ü ziyaret ederek, turizm esnafının sorunlarını içeren bir dosya sundular.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok ve beraberindeki oda başkanları Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ü ziyaret ederek, turizm esnafının sorunlarını içeren bir dosya sundular.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ve oda başkaları Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'e bir ziyarette bulunan başkanlar, Kemer, Alanya ve Manavgat ilçelerinde sıkıntı yaşayan turizm esnafının sorunlarını içeren bir dosya sundular. Ziyarete AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Başkan Vekili Adlıhan Dere, AESOB Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Akça, AESOB Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı D.Ali Akkaya, AESOB Denetim Kurulu Üyesi Sedat Karagöz, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Tıraş ile Manavgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atilla Yıldız katıldı. Ziyarette turizm bölgelerinde iş yapan esnafın yaşadığı sıkıntılar dile getirilirken, esnafın turizmden yeteri kadar pay alamadığını ve bunun sebebinin de tur operatörlerinin esnafı kötülemesi olduğu belirtilirken, en önemli sorunlarının hanutçuluk ve shopping olduğu vurgulandı.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, birlik tarafından şehir merkezindeki alışverişi canlandırarak turistleri çarşı esnafı ile buluşturmak amacıyla Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 farklı dilde afişler hazırlandığını ve ilk etapta kent içi ulaşımını sağlayan 50 adet otobüse giydirildiğini belirtti. Afişlerin yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekeceğini ve bu sayede de çarşıların hareketlenebileceğini söyleyen Sevimçok, broşür şeklinde el ilanları da hazırlatacaklarını ve gerekli izin verildiği takdirde havaalanında Antalya'ya gelen turistlere dağıtılacağını söyledi.

Vali Sebahattin Öztürk hazırlanan çalışma taslağının önce görülmesi gerektiğini ve sonra hayata geçirilebileceğini belirterek, esnafın sıkıntılarını bildiğini ve sorunlara hassasiyetle yaklaştıklarını belirtti. Vali Öztürk, esnaf sayısının çok fazla olduğunu da dikkat çekerek özellikle taksi sayısının olması gerekenin çok üzerinde olduğunu söyledi. Vali Öztürk esnaf sayısına bir sınırlandırma ve düzen getirilmesi gerektiğini ifade etti. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title