Haberler

Tümer, Belediyeleri 'Cazibe Merkezleri' Projesine Çağırdı

CHP Adana Milletvekili, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Üyesi Zülfikar İnönü Tümer, Adana ve Çukurova Bölgesi’nin kalkınması, gelişimi için ortak platformlara, fikir alışverişine ve samimi yaklaşımlara ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

CHP Adana Milletvekili, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Üyesi Zülfikar İnönü Tümer, Adana ve Çukurova Bölgesi'nin kalkınması, gelişimi için ortak platformlara, fikir alışverişine ve samimi yaklaşımlara ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bölge Müdürü Durmuş Ali Şahin'i kurumların yeni yerlerinde ziyaret eden Tümer, ÇKA ve TÜİK'in çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Dünyadaki ekonomik gelişimin yanı sıra istihdam ve yatırım tekniklerine uzak kalmanın başta Adana olmak üzere tüm Türkiye'de istihdamın ve gelişimin önünü tıkadığını kaydeden Tümer, ÇKA'nın özellikle genç nesillere yönelik proje çalışmalarının önem taşıdığını vurguladı.

Kalkınma ajanslarının yatırım ve istihdamın artışını sağlamaya dönük bütçelerinin arttırılmasının sağlanabileceğini söyleyen Tümer, hükümetin birçok alanda her gün balık vermek yerine balık tutulmasının öğretilmesine dönük girişimlerin önünü açması gerektiğini ifade etti. Tümer, ÇKA'nın 22 Mayıs'a kadar proje başvurusu devam edecek 'Cazibe Merkezleri' projelerine kar amacı gütmeyen kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin mutlaka başvurması çağrısında bulundu.

"TÜİK'in bilgilerinden doğru faydalanılmalı"

Türkiye'nin her ay düzenli olarak önemli istatistiki bilgiler sunan TÜİK'ten, günün şartlarına uygun, bilgilerden doğru faydalanarak ekonomik ve sosyal gelişim üzerine kafa yormak zorunda olduğunu dile getiren Milletvekili Tümer, "Kamu kurumları hepimizin. İşlevleri ve çalışmaları toplumun tamamını ilgilendiriyor" diye konuştu.

Ziyareti için Tümer'e teşekkür eden ÇKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu ise, "Çukurova'nın kalkınması için ekiplerimizle yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Çalışma planlamalarımızı 3 yıllık gerçekleştiriyoruz. Yönetim kurulunda ince eleyip sık dokuyoruz. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların tüm alanlardaki kapasitelerini artırmak ve güçlendirmeye dönük eğitim çalışmaları da yapıyoruz" dedi.

TÜİK Bölge Müdürü Durmuş Ali Şahin de Tümer'e ziyareti için için teşekkür etti. Şahin, "TÜİK'in bilgileri Türkiye için son derece önem taşıyor. Ülke olarak bilgiye büyük önem vermemiz gerekiyor. Elde ettiğimiz tüm bilgileri kamuoyu ile paylaşıyoruz. Ülkemizin gelişimine katkı sunmaya çalışıyoruz. 26 ildeki bölge müdürlükleri 81 ilde yoğun bir çalışma yapıyor. İdari kayıtlar ve anket sistemiyle doğru istatistiki bilgileri derlemeye çalışıyoruz. Bilgilerimizin doğru kullanılması için çalışmalar da yapıyoruz" diye konuştu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Cumhuriyet Halk Partisi Zülfikar İnönü Tümer Çukurova Yerel Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS MAÇI CANLI İZLE! #127936 Fenerbahçe- Panathinaikos maçını canlı (HD) izleme linki! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS FİNAL FOUR maçı ne zaman? Fenerbahçe- Panathinaikos maçı saat kaçta hangi kanalda? #127936 ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! Dolu yağışı sırasında nelere dikkat edilmeli? Araç kaplama doludan korur mu? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! 25 Mayıs Cumartesi 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Mayıs burç yorumları nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? Fatih Erbakan ne dedi? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 24 Mayıs günün maçları nereden izlenir? SEN BÜYÜMEYE BAK İZLE FULL TEK PARÇA İZLE! Sen Büyümeye Bak nereden izlenir?
Üsküdar'da kahvehanede çıkan çatışma İsrail Dışişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi

Üsküdar'da kahvehanede çıkan çatışma İsrail Dışişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title