Tekirdağ'dan Kısa Kısa - Haberler
Haberi Paylaş

Tekirdağ'dan Kısa Kısa

AA - Yerel
Tekirdağ'dan Kısa Kısa

Malkara KHGB'ye ait yem fabrikası ihaleyle kiralandı

Malkara Köylere Hizmet Götürme Birliğine (KHGB) ait yem fabrikası ihaleyle kiralandı.

İlçe Kaymakamı Mahmut Halal başkanlığında kaymakamlık toplantı salonunda yapılan ihaleye, Malkara Analiz ve Ban-vit firması katıldı.

Yapılan açık arttırmada, Ban-vit firması 13 aylık kira bedeli olarak 1 milyon 600 bin TL ile ihaleyi kazandı.

Halal, ihale sonrası yaptığı açıklamada, önlerinde 5 günlük bir süre olduğunu ve yönetim kurulu ile alınacak karar doğrultusunda fabrikanın durumunun netliğe kavuşacağını ifade etti.

Yem fabrikasının, Tekirdağ'ın büyükşehir olmasından sonra ilçe belediyesine devredilmesine karar verilmişti.

Malkara belediyesinde toplu sözleşme

Malkara Belediyesi, sendikalı işçilerin hakları için Disk Genel-İş Sendikası yetkilileri ile toplantılara başladı.

İlçe belediyesi binasında yapılan toplantıda, yeni yılı kapsayan toplu iş sözleşmesi taslağının görüşüldüğü ve tarafların bazı maddeler üzerinde anlaştığı belirtildi.

Belediye Başkanı Birol Kaya, anlaşılamayan maddeleri ileriki tarihlerde yapılacak toplantılarda görüşeceklerini belirterek, işçilerin belediyenin can damarları olduğunu ve ortak noktalarda buluşacaklarını ifade etti.

Toplantıya Kaya, Disk Genel-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı Saim Şen ve diğer yetkililer katıldı.

TEMA gönüllüleri "Toprağa saygı" yürüyüşü düzenledi.

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), Malkara gönüllüleri ilçede, "Toprağa saygı" yürüyüşü gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında, Hükümet Konağı Atatürk heykeli önünde, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TEMA gönüllüsü sorumlusu Hasan Akçay, yaptığı açıklamada, dünyada dakikada 10 hektar alanın arazi bozumuna uğradığını ifade etti.

Malkara TEMA grubu olarak savunuculuk, ağaçlandırma, eğitim gibi çalışmalarla aktif sorumlu birer yurttaş olarak doğa sorunlarının çözümünde yer almanın yanı sıra bireysel olarak da sosyal ve kişisel bir gelişim fırsatı yakaladıklarını ifade eden Akçay, gelecek nesiller için topraklarına sahip çıkmaları gerektiğini kaydetti.

TEMA Malkara Gönüllüleri daha sonra, ellerindeki pankartlarla ilçe caddelerinde yürüyerek yürüyüşü tamamladı. - Tekirdağ

AA / Yerel

Mahmut Halal Birol Kaya Tekirdağ Malkara Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title