Haberler

Iğdır yerel haberleri: Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı

Güncelleme:

Iğdır gelişmesine göre Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı Iğdır'da Hazreti Hüseyin'in Kerbela'da 72 yareniyle birlikte şehit edilmesi düzenlenen programla anıldı.

Iğdır'da Kerbela şehitleri anıldı

IĞDIR - Iğdır'da Hazreti Hüseyin'in Kerbela'da 72 yareniyle birlikte şehit edilmesi düzenlenen programla anıldı.

Iğdır'da yaşayan Caferi mezhebine mensup binlerce vatandaş, her yıl olduğu gibi bu yıl da Hazreti Hüseyin ve akrabalarının da aralarında bulunduğu 72 kişinin Yezid'in ordusu tarafından Kerbela Çölü'nde şehit edilişinin Hicri takvime göre 1383'inci yılı dolayısıyla düzenlenen aşure merasiminde bir araya geldi. Matem ayı nedeniyle siyahlar giyinen binlerce kişi, Zübeyde Hanım Bulvarı'na geldi. Öğlene kadar süren programda Kerbela şehitleri için dua edildi, sinezenler okundu. Iğdır Ehlibeyt Alimler Derneği Başkanı Zeki Tümay, Hz. Hüseyin'in hayatı, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, "Aşuranın izlerini silmek için bir takım senaryolar üzerinde çalıştılar ama silemediler. Bugün de aynı senaryolar dünyanın her tarafında sahneye sürülüyor" dedi.

Mersiye okunduğu sırada gözyaşlarını tutamayan vatandaşlara çorba, pasta, çay, kek, su ikramlar dağıtıldı. Kentin birçok yerinde de öğle vakti yemek dağıtıldı. Düzenlenen programda İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılara da tepki gösterilerek, 'Kahrolsun İsrail' sloganları atıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hz. Hüseyin Iğdır Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki 'Korku Evi'nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki "Korku Evi"nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

Bakmadan Geçme

Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! 2024 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS B Grubu Genel Kültür ve Yetenek sınavı sonuçları hangi tarihte belli olacak? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Korkuteli, Gazipaşa, Finike 23-24 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hortum nedir, nasıl oluşur? Karada ve denizde hortum oluşur mu? Kadir Ezildi neden hastanede? Kadir Ezildi'nin sağlık durumu nasıl? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Polatlı, Bala, Etimesgut 23-24 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 24 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 24 Temmuz burç yorumları nedir? Zehra Güneş Paris Olimpiyatları'nda oynayacak mı? Zehra Güneş takımda mı? CANLI maç izle! (LUGANO-FENERBAHÇE) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 23 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Dünyanın en güçlü pasaportları hangisi? Türk pasaportu kaçıncı sırada 2024? Gazeteciler ve Basın Bayramı ne zaman? Gazeteciler ve Basın Bayramı neden kutlanır? Youssef En-Nesyri ne zaman İstanbul'a gelecek? Fenerbahçe Youssef En-Nesyri'yle anlaştı mı?
Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

title