Nur Muhammed Camii İbadete Açıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Nur Muhammed Camii İbadete Açıldı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Nur Muhammed Camii İbadete Açıldı

Battalgazi ilçesine bağlı Çolakoğlu Mahallesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan Nur Muhammed Camii ibadete açıldı.

Battalgazi ilçesine bağlı Çolakoğlu Mahallesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan Nur Muhammed Camii ibadete açıldı.

Yapımı tamamlandıktan sonra Cuma Namazı ile birlikte ibadete açılan Caminin resmi açılış törenine Battalgazi İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediyesi Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Battalgazi Emniyet Müdürü Murat Gümüş, Battalgazi İlçe Müftüsü M. Emin Eneç, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Karakuş, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nuri Aydemir isimli hayırsever vatandaşın arsasını tahsis etmesi ile yine hayırsever vatandaşların destekleri ile yapılan caminin açılışında ilk olarak konuşan Çolakoğlu Mahallesi Muhtarı Şahin Çolakoğlu, "Arsa sahibi Nuri Aydemir'in ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla mahallemize camii yaptırmanın huzuru içerisindeyiz. Arsa sahibine ve Cami'nin yapılmasında büyük emekleri olan, Nuri Aydemir ile katkıda bulanan mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Müftüsü M. Emin Eneç ise, camilerin İslam toplumunun manevi teneffüs yerleri olduğunu belirterek inanan herkesin çatısı altında toplandığı, ibadetin huzur ve coşkusunu paylaştıkları mekanlar olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından hayırsever vatandaşların katkılarıyla yemek ikramı yapıldı. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Nuri Aydemir Battalgazi Gümüş Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title