Haberler

Muğla'da AK Parti İl Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı

Güncelleme:

AK Parti Muğla'da, Kadem Mete'nin istifasıyla boşalan İl Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı.

Ak Parti Muğla'da, Kadem Mete'nin istifasıyla boşalan İl Başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı.

Ak Parti Muğla'da Kadem Mete'nin 2023 genel seçimlerinde Milletvekili aday adaylığı için görevinden ayrılmasıyla yerine gelecek isim temayül yoklamasından sonra genel merkez tarafından belirlenecek. Hızlı bir şekilde il başkanını belirlemeyi hedefleyen Muğla Ak Parti'de Mete'den boşalan il başkanlığı için bugün başkanlık binasında temayül yoklaması yapıldı.

Cuma günü istifasına ilişkin düzenlediği basın toplantısında herkesin aday olmaya hakkının olduğunu söyleyen Kadem Mete; "Yeni il başkanımızın seçimi için il binamızda genel merkezce belirlenen il koordinatörlerimiz tarafından temayül yoklaması yapılacaktır. 14 mayıs sürecinde listeler açıklanacak. Yani aday adayları, herkesin aday adayı olmaya hakkı var. ilçe başkanlarım, yönetim kurulu üyelerimin, partiye gönül vermiş, henüz üye olmamışların bile 'Ben milletvekili aday adayı olmak istiyorum' diyen herkesin aday olma hakkı var. Hiç kimse birilerine gönül koymaya hakkı yoktur. İl başkanlığına gelince 'Bu davayı ben sırtlanırım, ben bu yükü altına girerim' diyen her arkadaşımın da aday adayı olma hakkı vardır" ifadelerini kullandı.

Temayülde oy kullanacak kişiler ise İl Asil Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Disiplin Kurulu Üyeleri, İl Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Asil Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları Asil Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanları, İlçe Gençlik Kolları Başkanları isimlerinden oluşurken, oy kullanacak olan kişiler, il başkanlığına istedikleri 3 ismi yazarak kapalı zarf ile sandığa atacak. Yazılan isimler, genel merkezce belirlenen il koordinatörleri tarafından AK Parti Genel Merkezi'ne götürülecek. Burada yapılacak incelemeler sonrasında 3 isim Ankara'ya çağrılarak İl Başkanlığı'na ataması yapılacak. - MUĞLA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kadem Mete AK Parti Muğla Yerel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Devlet hastanesinin tuvaletine gizli kamera yerleştirmişti! Evinde ölü bulundu

Bakmadan Geçme

20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 19-20 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title