Haberler

Milletvekili Ceritoğlu'ndan Onko-sav'a Ziyaret

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Savaşma Derneği’ni (ONKO-SAV) ziyaret etti.

Ak Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Savaşma Derneği'ni (ONKO-SAV) ziyaret etti.

Derneğin sıkıntı ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı ziyarette hasta ve hasta yakınları ile sohbet eden Ceritoğlu, kanser hastalarının iş istihdamı ve tedavi konularında ki isteklerini dinledi.

Kanser hastalarına günlük yardım değil uzun vadede bir şeyler yapmaya çalıştıklarını dile getiren Çorum Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Savaşma Derneği Başkanı Olcay Ünal, "Vatandaşları kanser hastalığına yakalandıktan sonra değil, bu hastalığa yakalanmadan önce neler yapmaları konusunda bilgilendirmeye çalışıyoruz. Hastalarımıza hastalık derecesine göre tedavi süreçlerinde yardımcı olmaya çalışıyoruz ve bu konuda da sizlerden destek istiyoruz" dedi.

Kanser hastalarına vatandaşların acımasını istemediklerini dile getiren Ünal, "Biz hastalarımızdan yaşadıkları sürece ben yakında öleceğim diye hayatlarını sürdürmelerini istemiyoruz. Biz bu hastalığı nasıl yeneriz diyerek mücadele etmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Dernek çalışmaları hakkında da bilgi veren Olcay Ünal, kanser hastalarının eskiden olduğu gibi Ankara'ya sevk edilmek yerine Çorum'da tedavi gördüğünü ve büyük bir sıkıntıdan kurtarıldığını ifade etti.

Gönüllülük esasına dayalı hizmet vermeye çalıştıklarını kaydeden Ünal, insanların yüzündeki mutluluğu görmenin maddiyatla ölçülemeyeceğini dile getirerek, her vatandaşın kendilerine yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Sağlık alanında 14 yıldır Ak Parti'nin büyük atılımlar gerçekleştirdiğini anlatan AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, şimdiki gençlerin bu gelişmelerden haberdar olmadığını ve geçmiş günleri yaşayanların gençlere bugüne kadar yapılan yenilikleri ve yatırımları anlatması gerektiğini vurguladı.

Kanser hastalarının geçmiş yıllarda şehir dışında gördükleri tedavilerde büyük paralar harcadığına dikkat çeken Ceritoğlu, şimdi ise hastaların Çorum'da tedavi olma imkanına AK Parti ile kavuştuğunu ayrıca onkoloji ve kardiyoloji hastalarının tedavilerinin tamamının devlet tarafından karşılandığını söyledi.

Türkiye'de yapılan hizmetlerin tarafsız bir şekilde anlatılması gerektiğine vurgu yapan Ceritoğlu, yapılan yatırımları ve yenilikleri görmemezlikten gelmenin büyük bir vefasızlık örneği olacağının altını çizdi.

Ceritoğlu, Milletvekili olarak STK'lar ile el ele verip, devlet ile vatandaş arasında köprü vazifesi görmeyi hedeflediklerine dile getirdi. - ÇORUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt AK Parti Çorum Yerel Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title