Haberler

Milletimiz; Kendisine ve Devletine İhaneti Unutmayacaktır"

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç; 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yaptığı açıklamada “Milli irade her şeyin üstündedir.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Aydın Altaç; 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yaptığı açıklamada "Milli irade her şeyin üstündedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti zannettikleri kadar kolay yıkılacak, savrulacak bir devlet değildir. Milletimiz ve devletimiz; demokrasisine, hukukuna, birlik ve dirliğine darbe girişimi ile uzanan kirli ve hain ellere dur diyerek gücünü ortaya koymuştur" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin içine sızmış hain çetenin darbe girişiminin, Türk milletinin ortaya koyduğu eşsiz irade ve hükümetin kararlı tutum ve çabası ile püskürtüldüğünü dile getiren Altaç, devletin çeşitli kademelerine çöreklenen ve devlet içinde devlet oluşturarak birlik ve bütünlüğü hedef alan bu hain yapının emeline ulaşamadığını kaydetti. Altaç, "Bundan böyle ne FETÖ ne de FETÖ gibi yapılar bu tür girişimlere başvuramayacaklardır. Halkın iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanına, Başbakanına ve ulusal egemenliğin merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bombalar atarak, medyayı susturmak için şiddet ruhuyla baskınlar düzenleyen ve meydanlarda milletin üstüne canice bombalar atan ihanetçi çetenin girişimi ülke tarihinde yaşanan bir ilktir. Tüm Türkiye'de olduğu gibi; Diyarbakır'da da, halk meydanlara çıkarak milletin iradesine, hükümetine yönelik bu girişime cansiperane bir duruş sergilemiştir. Bu teşebbüs; bizim birlik, beraberliğimiz, büyüyen ve güçlenen Türkiye hareketine kasteden bir teşebbüstür ve gerek milletin vicdanında, gerekse hukuk önünde cezası büyüktür. İnanıyoruz ki ülkenin tüm değerlerini ve kazanımlarını hedef alan bu hain kalkışmanın müsebbibi olan paralel yapı ve benzeri yapılar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin hiç bir hücresinde asla konuşlanamayacaktır" diye konuştu.

Türk milletinin tarihler boyu kendi gücü ile ayakta tuttuğu Türk ordusunun; bu virüsten kurtulacağını belirten Altaç, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Milletimiz ve hükümetimizin, ihanette sınır tanımayan bu virüsü her ne pahasına olursa olsun, tüm hücrelerden temizlemesi elzemdir. Siyahla beyazın kati bir biçimde birbirinden ayrılma zamanı gelmiştir. Hükümetimiz ve milletimiz bu konudaki kararlılığını göstermiştir, bundan böyle de gösterecektir. Ülkede oluşan kardeşlik ortamının kalıcı hale gelmesi ve demokratik standartlarımızın istenilen seviyeye çıkması için 16 Nisan 2017 günü önümüze tarihi bir fırsat çıkarmıştır. Bu fırsatı değerlendirmek suretiyle milleti tek karar ve tek güç haline getirmiş olacağız. Milletin tek karar ve tek güç haline gelmesiyle birlikte darbeler,darbe girişimleri, istikrarsız hükümetler, ekonomideki hortumlamalar dönemi ilanihaye son bulacaktır. Ülkede yönetim anlayışının değişmesini bizzat gerçekleştireceğiz. Devletin millet için var olduğu ve milletinin emrinden olması gerektiği prensibi kalıcı hale gelecektir. 16 Nisan 2017 günü referanduma 'Evet' demekle tüm yetki ve kararları kendi yetkimize alacağımızı ve bu suretle de ülkenin inşasında ve hedeflerinde etkin gücün bizler olacağına karar vereceğimizin bilincinde olmamız gerekir. Referandumda 'Evet' demek suretiyle tarihin sayfalarında yeni bir sayfa açarak güçlü, kararlı, istikrarlı, hedeflerini yakalama yolunda milli iradeye dayanan devletin inşasını birlikte gerçekleştireceğiz". - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Aydın Altaç Diyarbakır Yerel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title