Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali Açıklaması

Millet partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, Türkiye’de adalet sorununun olduğunu söyledi.

Millet partisi Genel Başkanı Aykut Edibali, Türkiye'de adalet sorununun olduğunu söyledi.

Edibali Kırşehir'de özel bir otelde düzenlediği basın toplantısında hukuk devleti olarak demokrasiyi yeniden inşa edeceklerini anlattı. Edibali konuşmasında, "Bugün Türkiye varsa ahilik kültürü bu oluşumda büyük etkiye sahiptir. Anadolu coğrafyasında yapmakta olduğumuz çalışmalarda bizlere karşı güzel bir intibanın olduğunu gördük. Karanlık ve kargaşa döneminden geçiyoruz ülke olarak çok ciddi oranda adalet problemine sahibiz. Hukukun üstünlüğüne inanan adalet anlayışını yeniden tesis ederek demokrasiyi inşa edeceğiz. İslam topluluklarının oluşumunu yeniden başlatacağız. Muhteşem Türkiye hedefi doğrultusunda çalışıyoruz. Birincil yönde isteğimiz tek başına iktidar olabilmek, dünü sayıklamak yerine bugüne bakarak hareket etmek gerekir. Bizler dünle değil bugün ile hareket ederek başarının daha hızlı yakalanacağı inancını taşıyoruz. Adalet mülkün temeli ise en hızlı şekilde adil düzene geçilmelidir. Temel hedefimiz ise milli devleti oluşturmaktır" dedi.

Ellerinde dosyalarla birlikte adayların dolaştığını gördüklerini söyleyen Edibali, "Bizler halkın gayretleri ile ayakta kalan bir partiyiz, Millet partisi sırf seçime girmek için giren bir parti değildir. Devlet yaşamakta olan her vatandaşının her şeyinden sorumludur ve hiçbir yönetici insanları etnik kimliklere göre ayıramaz" diye konuştu.

Edibali, genel başkan yardımcıları ve milletvekili adayları ile birlikte soru cevap bölümü sonrası parti programları hakkında bilgiler verdi. - KIRŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Millet Partisi Aykut Edibali Kırşehir Türkiye Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

m.Karagöz:

Allah yar ve yardımcınız olsun. .

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title