Haberler

Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik" Programı Düzenlendi

Abone Ol

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Kızılay Kulübü tarafından “Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik” programı, Salon 2009’da gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Kızılay Kulübü tarafından "Mehmet Akif Ersoy ve Gençlik" programı, Salon 2009'da gerçekleştirildi.

Programa, AK Parti Eskişehir Gençlik Kolları Başkanı Av. Fatih Özata, Kızılay Eskişehir Genel Koordinatörü Oğuz Aydoğdu, Kızılay gönüllüleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programa konuşmacı olarak katılan şair ve yazar Mustafa Özçelik, Mehmet Akif ve Asım kitabı üzerine konuşma yapmak için bu salonda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başladı. Özçelik, "Dünya üzerinde çok fazla ün kazanmış onlarca yüzlerce şairimiz var ve onların hepsi ayrı ayrı değerimizdir. Ama içlerinden biri var ki o pek çok özelliğiyle öne çıkıyor. Bu isim Mehmet Akif Ersoy'dur. Peki, onu bu kadar öne çıkartan nedir? Hiç bir şey yapmasaydı, sadece İstiklal Marşımızı yazsaydı da şüphesiz bu kadar değerli olurdu. Bu marşı yazmasaydı da diğer şiirleriyle, nesirleri ile ve aydın olarak duruşuyla çok özel bir yere sahip olacaktı. Mehmet Akif'in yarını hayal ettiği bir Türkiye anlayışı vardı. Bu Türkiye'yi de ancak Asım'ın nesli gerçekleştirebilirdi" dedi.

Özçelik, Asım neslini açıklarken, Mehmed Akif'in hayal ettiği Türk gençliğinin modeli olduğuna dikkat çekerek, bu modelde gençlerin temel niteliklerinin vatanseverlik, çalışkan olmak, ahlaki, milli ve insani değerler hakkında bilgili olmak gibi temel vasıflar içerdiğini anlattı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Anadolu Üniversitesi Mustafa Özçelik Mehmed Akif Kızılay Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne? MasterChef Tolga nerede, Tolga yok mu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title