Malatya 'Bu Benim Eserim' Proje Yarışmasında Derece Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Malatya 'Bu Benim Eserim' Proje Yarışmasında Derece Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Malatya 'Bu Benim Eserim' Proje Yarışmasında Derece Yaptı

Malatya'da öğrencilerin hazırladığı 2 proje, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) ortaklaşa düzenlediği 'Bu Benim Eserim' adlı proje yarışmasında "En İyi İkinci 50"...

Malatya'da öğrencilerin hazırladığı 2 proje, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) ortaklaşa düzenlediği 'Bu Benim Eserim' adlı proje yarışmasında "En İyi İkinci 50 Proje" arasında yer aldı.

MEB ve TÜBİTAK tarafından ilköğretim 6, 7, 8. sınıflara yönelik olarak matematik ve fen bilimleri alanında bu yıl 7.'si yapılan 'Bu Benim Eserim' proje yarışmasının finali Ankara'da Mili Eğitim Bakanı Bakan Ömer Dincer'in katılımıyla gerçekleştirildi. Malatyalı öğrenciler iki proje ile Türkiye finaline katıldı. Malatya Bilim ve Sanat Merkezi'nden matematik alanında Mehmet Arslan'ın danışmanlığını yaptığı, Yusuf Mert Duman'ın hazırladığı "Sıfıra Doğru Fibanocci Sayıları" adlı proje "En İyi İlk 50 Proje" arasında yer alırken; yine Malatya Bilim ve Sanat Merkezi'nden fen bilimleri alanından Savaş Zafer Güler'in danışmanlığını yaptığı, Simge Nur Tatlıcı ile Muhammed Rıdvan Uğuz'un hazırladığı "Madem Değerli, Değerlendir" adlı proje de "En İyi İkinci 50 Proje" arasında yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk 50'ye giren öğrencilere tam altın, ikinci 50'ye giren öğrencilere ise yarım altın hediye edildi. - MALATYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkiye Malatya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title