Kemer Esnafı Destek İstedi - Haberler
Haberi Paylaş

Kemer Esnafı Destek İstedi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Kemer Esnafı Destek İstedi

Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ile birlikte Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok'u makamında ziyaret eden Kemer esnaf temsilcileri, sıkıntılarının çözümünde destek istedi.

Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ile birlikte Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok'u makamında ziyaret eden Kemer esnaf temsilcileri, sıkıntılarının çözümünde destek istedi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok'u makamında ziyaret ederek destek isteyen Kemer esnafı sorunlarının ilgili kurumlara iletilmesine rağmen çözüm getirilmediğinden yakındı.

Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bolat Ünsal ve Kemer esnafı Türkiye'de yaşanan turizmin 'köle turizmi' olduğunu belirterek, turistin özgür yaşam alanının büyük oteller, hanutçular ve bazı tur rehberleri tarafından engellendiğini söylediler. Turistin çarşı esnafı ile buluşturulması için çeşitli afiş ve yazılar tasarladıklarını söyleyen Kemer esnafı, bunları Antalya ve ilçelerdeki billboardlara asmak istediklerini belirttiler.

Afiş ve billboardlar için hazırladıkları tasarımları alışveriş poşetlerinin üstüne de bastırarak tüm dükkanlara dağıtmak istediklerini belirten Ünsal ise bu sayede haklı sloganlarının elden ele dolaşarak otellerin içerisine ve hatta yurtdışına dahi poşetlerin üzerinde ulaşacağını belirterek Başkan Sevimçok'tan ilk etapta 50 bin poşet sözü aldı.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok ise sadece Kemer esnafı değil turizm bölgelerinde iş yapmaya çalışan bütün esnafın aynı sorun ve sıkıntıları yaşadıklarını söyledi. Esnafın sıkıntısının kendi sıkıntıları olduğunu da belirten Sevimçok, çarşı merkezlerindeki alışverişi canlandırmak ve turisti çarşıya çekmek adına ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarının da altını çizdi.

Kent alışverişini canlandırmak ve turistleri çarşıya çekmek amacıyla Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde olmak üzere "Çarşı merkezi buluşturur herkesi" sloganıyla afişler hazırlandığını belirten Sevimçok, Antalya merkezde 50 otobüsün giydirildiğini, Kemer, Alanya ve diğer turistik ilçelerde de bu tip çalışmaların yapılması için gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bolat Ünsal Türkiye Antalya Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title