Karabağlar Belediyesi'nin Desteğiyle Gönüllü Öğrencilerden Kavacık'ta Kütüphane Projesi - Haberler
Haberi Paylaş

Karabağlar Belediyesi'nin Desteğiyle Gönüllü Öğrencilerden Kavacık'ta Kütüphane Projesi

ANKA - Ayten Dilan Özgür - Yerel
 - Güncelleme:
Karabağlar Belediyesi'nin Desteğiyle Gönüllü Öğrencilerden Kavacık'ta Kütüphane Projesi

Gönüllü öğrenciler, Karabağlar Belediyesi’nin desteğiyle Kavacık İlkokulu'nda kütüphane düzenlemesi ve duvar renklendirmesi düzenliyor. “Renkli Hayaller Projesi” kapsamında köyde bulunan İzmir Demokrasi Çok Topluluğu'na üye gönüllü öğrenciler, depo olarak kullanılan eski bir binayı kütüphaneye dönüştürüyor. Ayrıca okulun dış duvarlarının boya badanasını yapan öğrenciler, dış duvarı kalem deseniyle renklendirdiler.

Gönüllü öğrenciler, Karabağlar Belediyesi'nin desteğiyle Kavacık İlkokulu'nda kütüphane düzenlemesi ve duvar renklendirmesi düzenliyor. "Renkli Hayaller Projesi" kapsamında köyde bulunan İzmir Demokrasi Çok Topluluğu'na üye gönüllü öğrenciler, depo olarak kullanılan eski bir binayı kütüphaneye dönüştürüyor. Ayrıca okulun dış duvarlarının boya badanasını yapan öğrenciler, dış duvarı kalem deseniyle renklendirdiler.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da Kavacık'a giderek hem üniversite öğrencileri hem de ilkokulda öğrenim gören çocuklarla, aileleriyle ve okul yöneticileriyle buluştu. Selvitopu'nu ilgiyle karşılayan köy çocukları, başkana yöreye özgü güllerden armağan ederek birlikte anı fotoğrafı çektirdi. Başkan Selvitopu da çocuklarla ilgilenerek, armağanları için teşekkür etti.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Okul Müdürü İsmail Kılıç ve öğretmenlerin teşekkür plaketi verdiği Başkan Selvitopu, üniversite öğrencilerine kolaylıklar diledi. Karabağlar Belediyesi olarak eğitimi, kırsal kalkınmayı desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Selvitopu, "Burada, Renkli Hayaller Projesi'ni gerçekleştiren öğrencilere, malzeme ve ulaşım desteği sağladık. Onlar da okulda öğrenim gören kardeşleriyle birlikte örnek bir çalışma yapıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

ANKA / Ayten Dilan Özgür - Yerel

Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title