Haber : Kaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sevim Açıklaması - Haberler

Haberi Paylaş

Kaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sevim Açıklaması

Kaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sevim Açıklaması

Kaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, ekiplerin geçen yıl iş yerlerine 863 denetim gerçekleştirdiğini bildirdi.

Kaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Sevim, ekiplerin geçen yıl iş yerlerine 863 denetim gerçekleştirdiğini bildirdi.

Sevim, yaptığı yazılı açıklamada, ilçede Gıda Güvenliği Bilgi Sistemi'ne kayıtlı 159 toplu tüketim, 183 gıda satış, 19 yem bayii ve 21 gıda üretim yeri olmak üzere 382 işletmenin hizmet verdiğini belirtti.

Ekiplerin, geçen yıl bu iş yerlerine 863 denetim gerçekleştirdiğini ifade eden Sevim, denetimler sonucunda gıda satışı yapan bir işletme sahibine bin 329 lira ceza uygulandığını vurguladı.

Sevim, 2014 yılında 183 İşletme Kayıt Belgesi, 28 Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu Satış Belgesi düzenlediklerine işaret etti.

Tüketicilere, ürün satın alırken dikkatli olmaları tavsiyesinde bulunan Sevim, "Sağlıklı nesil için sağlıklı gıda üretmeli ve tüketmeliyiz. Bu noktada gerekli olan sorumluluklarımızı hem kurumsal hem de vatandaş olarak yerine getirmemiz çok önemli" ifadelerini kullandı.

AA / Yerel

Ömer Sevim Kaman Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title