Haberi Paylaş

Eski Futbolcular Yıllar Sonra Yeşil Sahada Buluştu

Yerel Haberler

Eski Futbolcular Yıllar Sonra Yeşil Sahada Buluştu

Alaşehir Belediyesi eski futbolcuları dev bir organizasyonla Alaşehir’de bir araya getirdi.

Alaşehir Belediyesi eski futbolcuları dev bir organizasyonla Alaşehir'de bir araya getirdi.

Alaşehir Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek 1980-2000 yılları arasında Alaşehir futboluna hizmet etmiş eski futbolcuları Alaşehirli futbolseverlerle buluşturdu. Şehir Stadında düzenlenen buluşmada veteranların sergilediği futbol karşılaşmasına Alaşehirli futbolseverler büyük ilgi gösterdi.

Alaşehirspor ve daha sonraki adıyla Alaşehir Belediyespor adıyla mücadele veren futbol takımlarında forma giyen Alaşehir'den ve şehir dışından yaklaşık 70 futbol emektarı uzun yıllar sonra Alaşehir'de bir araya geldi. Şehir dışından ilçeye gelen emektar futbolcular önce şehir turu attı ve Toptepe'ye çıkarak ilçeyi kuş bakışı olarak 30 yıl sonra yeniden görme imkanı buldu.

KARAÇOBAN: 'BÜYÜK MUTLULUK YAŞIYORUZ'

Şehir turunun ardından stada gelen veteranlar sarı ve beyaz olmak üzere organize edilen iki ayrı takımın formalarını giyerek futbolseverlerle buluştu. Veteranlar maçı öncesi statta düzenlenen törende Alaşehir Belediye Başkanı Dr.Gökhan Karaçoban, bir konuşma yaptı. Uzun yıllar önce Alaşehirspor ve Alaşehir Belediyespor'un formalarını giymiş futbolcuları tekrar Alaşehirli futbolseverlerle buluşturdukları için çok mutlu olduklarını ifade eden Karaçoban, "Şehrimizin futboluna katkı veren değerli futbolcu ve teknik direktörlerimizle bir araya gelmekten büyük mutuluk yaşıyoruz. Aramızdan ayrılan efsane kadromuzun hocası Fikri Bayrıl'ı, Arap Turgut Amcamızı, Tevfik Lav hocamızı ve Mehmet Döğer kardeşimizi rahmetle anıyoruz. İnşallah bundan sonraki yıllarda tekrar bir araya geleceğiz" dedi.

KARAÇOBAN'DAN MERHUM İSİMLER ANISINA YAKINLARINA PLAKET

Karaçoban konuşmasının ardından Fikri Bayrıl için hazırlanan plaketi oğlu Haldun Bayrıl'a, Turgut Soyumert için hazırlanan plaketi kardeşi Erdoğan Soyumert'e, Tevfik Lav için hazırlanan plaketi Manisa Antrenörler Derneği Sekreteri Mehmet Dadal ve Mehmet Döğer için hazırlanan plaketi de emektar futbolculardan Özkan Eroğlu'na takdim etti. Eski futbolculardan kaleci Mitat İpek, Selim Soyumert ve Halil Kıvrak da organizasyon dolayısıyla Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban'a çeşitli hediyeler sundu.

SARI VE BEYAZ TAKIM YENİŞEMEDİ

Veteranların sarı ve beyaz takım olarak mücadele ettiği karşılaşmanın başlama vuruşunu Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban yaptı. Alaşehirli futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği karşılaşma 3-3 sona erdi. Eski futbolculardan Kamuran 30 yıl önceki gibi maçta klas hareketleriyle futbolseverlerden bol bol alkış aldı. Maçtan sonra tüm eski futbolculara Alaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan hediye çantaları verildi.

AKŞAM YEMEĞİ DÜZENLENDİ

Maçın ardından veteranlar ve eşleri bu kez Alaşehir Belediyesi tarafından organize edilen akşam yemeği için Şelale Restoran'da bir araya geldi. Yemeğe Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, eski Belediye Başkanları Galip Şahyar ve Kadir Daş, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Alıcı ve Adnan Tutar, Alaşehirspor yönetimde çeşitli kademelerde görev almış Avukat Mustafa Yıldırım ve Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Halil Öztürk de katıldı. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Alaşehir Belediyespor Tevfik Lav Karaçoban Döğer Spor Haberler

title