Haberler

Sivaslı gurbetçi şampiyon, elleriyle günde 45 kilometre pedal çeviriyor

Abone Ol

Sivaslı gurbetçi şampiyon, elleriyle günde 45 kilometre pedal çeviriyor Tatil için geldiği memleketinde her gün elleriyle pedal çevirerek Danimarka Şampiyonası'na hazırlanıyor Sivaslı gurbetçi şampiyon, tatil için geldiği memleketinde günde elleriyle 45 kilo metre pedal çevirerek...

Sivaslı gurbetçi şampiyon, elleriyle günde 45 kilometre pedal çeviriyor

Tatil için geldiği memleketinde her gün elleriyle pedal çevirerek Danimarka Şampiyonası'na hazırlanıyor

SİVAS - Sivaslı gurbetçi şampiyon, tatil için geldiği memleketinde günde elleriyle 45 kilo metre pedal çevirerek Danimarka Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Aslen Sivaslı olan 24 yaşındaki bedensel engelli Zeynep Kılıç, doğduğundan bu yana ailesiyle birlikte Danimarka'da yaşıyor. Bir bacağı diz altında kesik olan 24 yaşındaki Kılıç aynı zamanda Danimarka Milli Paralimpik El Bisikleti sporcusu. Danimarka şampiyonluğu başta olmak üzere bir çok derece elde eden Kılıç'ın Avrupa 6.lığıda bulunuyor.

Tatil için ailesi ile birlikte Sivas'ın Şarkışla ilçesine gelen genç sporcu burada memleket hasreti giderirken idmanlarını da aksatmıyor. Kılıç, haftanın 5 günü günde ortalama 45 kilometre elleriyle pedal çevirerek önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan Danimarka şampiyonasına hazırlanıyor. Şarkışla'da hazırlıklarını sürdüren Kılıç ikinci kez Danimarka şampiyonu olmak istiyor.

Kılıç şampiyona için idmanlarını ara vermeden sürdürdüğünü ifade edip, "Arkadaşlarımdan birisi bana bu bisikleti göstermişti. Denedim ve çok sevdim. Danimarka'da düzenlenen bir şampiyonaya katıldım. Birinci olacağım hiç aklımdan geçmezdi. İlk müsabakamda Danimarka birincisi oldum. Daha sonra Yunanistan, Stockholm, İsveç ve Belçika'da da turnuvalara katıldı. Avrupa şampiyonasında 6. oldum. Önümüzde bir Danimarka şampiyonası var. Bunun için Türkiye'ye tatile gelirken bisikletimi de yanımda getirdim. Burada şampiyona için idmanlarımı sürdürüyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yerel Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title