Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü - Haberler
Haberi Paylaş

Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü

AA - Yerel
Büyük Zafer'in 93. Yıl Dönümü

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Çeşme'de tören düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Çeşme'de tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Garnizon Komutanı Binbaşı Yücel Ercan ve Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Çeşme Garnizon Komutanı Binbaşı Ercan, törende yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti'nin kolay kurulmadığının altını çizerek, "Anadolu halkının dişinden tırnağına takarak kanının son damlasına kadar mücadele verdiği ve bugün de aynı mücadeleyi sürdüren Türkiye Cumhuriyeti devleti, dünyada emsali görülmemiş tüm mazlum ülkelere örnek olan bir bağımsızlık ve kurtuluş savaşı sonrasında yüzyılın dehasının, Mustafa Kemal Atatürk'ün elinden gürbüz bir çocuk gibi doğdu" diye konuştu.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da 30 Ağustos zaferinin önemine değindi.

Urla

Urla'da 30 Ağustos Zafer Bayramı programı, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı.

Anıta Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Albay Ahmet Sezgin Erdoğan ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar çelenk sunduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek'in beraberinde Garnizon Komutanı Albay Sezgin Erdoğan ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar tebrikatları kabul etti.

Kutlama programı. Yıldıztepe Şehitliği'nde şehitlerin anısına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla sona erdi.

AA / Yerel

Mustafa Kemal Atatürk Muhittin Dalgıç Yücel Ercan Çeşme Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title