Haberler

Beylikdüzü'nde Artık Kadınların da Parkı Olacak

Yerel Haberler

Beylikdüzü Belediyesi, yeşil alanları uygun temalar ile buluşturmak için projeler geliştiriyor.

Beylikdüzü Belediyesi, yeşil alanları uygun temalar ile buluşturmak için projeler geliştiriyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Var tarafından geliştirilen kadınların bir araya gelip, hayatı paylaşabilecekleri bir park tasarımı üzerine çalışıyor. Parkın 2016 yılında hizmete açılması bekleniyor.

Kadınların sosyalleşebileceği, bir araya gelebilecekleri, sorunlarını paylaşabilecekleri, sevinç ve üzüntülerini anlatabilecekleri doğal bir park ortamı oluşturmak üzere bir park tasarlayan Beylikdüzü Belediyesi, ilçenin yüz ölçümünde geniş yer tutan park bahçe alanlarına "kadın" teması ile bir yenisini daha ekliyor. 5 bin 42 metrekarelik alana tasarım yapılan "Kadın Dayanışma ve Kültür Parkı"nın, Fatih Sultan Mehmet Caddesi ile 234. Sokak'a cephe olup ana giriş Fatih Sultan Mehmet Caddesi'nden verilmesi planlanıyor. Ev hanımları ya da iş kadınlarına rutin ortamlarından uzaklaşarak deşarj olabilecekleri yeni bir imkan sunan projeye göre bina içerisinde danışma, yönetim, çalışma ofisleri, ortak çalışma ya da toplantıların yapılabileceği salon ile kafeterya işlevine sahip oturma mekanları tasarlandı ve bu mekanların yeşil alana cephesi var. Ayrıca boydan boya konulacak fıskiyeli havuz da alana ferahlık katacak.

DOĞASIYLA GÖRSEL BİR ŞÖLEN

İçi ve dış mekanın tamamen fonksiyonel bir şekilde tasarlandığı projede kadınların uygun iklim koşullarında dışarıda oturabilecekleri, dinlenebilecekleri, sergi alanları da yer alıyor. Bu alanlar ayrıca gösteri, tören, yemek, toplantı gibi çeşitli organizasyonlara da olanak tanıyacak. Ana girişten itibaren ilkbahardan sonbahara kadar dört mevsim, parkı güzel gösterebilecek Prunus Serrulata Kanzan, Lagestroemia İndica, Cercis Siliquastrum, Magnolia gibi çiçek güzelliği olan ağaçlar mekanı vurgulayacak. Palmiyeler ve Akçaağaçlar farklı bir hava sunacak. Girişte 9 adet otomobil için 45 derecelik otopark da mevcut olacak. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yıldız Teknik Üniversitesi Beylikdüzü Belediyesi Fatih Sultan Mustafa Var Yerel Haberler

title