Haberler

Başkan Çamyar: "Dedikodu Değil İş Üretiyoruz"

Abone Ol

Başkan Çamyar: "Dedikodu değil iş üretiyoruz" Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar: "Biz iş üretiyor ve Ünye'mizi geleceğe taşımaya gayret ediyoruz.

Başkan Çamyar: "Dedikodu değil iş üretiyoruz"

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar :

"Biz iş üretiyor ve Ünye'mizi geleceğe taşımaya gayret ediyoruz. Birileri ise sadece dedikodu üretiyor"

ORDU - Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar basın mensupları ile kentte devam eden bazı çalışmaları yerinde inceledi.

4,5 yılda hayal denilen projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirdiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Dedikodu değil, iş üretiyoruz" diye konuştu.

Kültür Yolu Projesinin ilk etabı tamamlanıyor

Ünye'nin turizm alanında atılım projelerinden biri olan Kültür Yolu Projesinin 1,8 kilometrelik ilk etap çalışmasında sona gelindiğini belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Yarın itibari ile Kefeli Han'da çalışmalar başlamış olacak. Böylece bir eseri daha Ünye'mize kazandırmış olacağız. Kefeli Han'ın mülkiyeti Ünye Belediyemize ait. Mülkiyetin Ünye Belediyesine alınmasında özellikle YİKOB desteği ve sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği noktasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş'a teşekkür ediyorum. Yine Hacı Emin Caddesinde gerçekleştirdiğimiz sokak sağlıklaştırma çalışması ve bina dış cephe giydirme işlemlerini içeren 1,8 milyon liralık proje uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir projeydi. Bu noktada da Sayın Bakanımız Kurtulmuş'un desteklerini gördük. Öte yandan Ünye Kalesi ile ilgili de Kültür ve Turizm Bakanlığımız restorasyon ihalesini gerçekleştirdi. Kültür Yolu güzergahında bulunan Hacı Emin caddesinin altyapı çalışmalarının ardından küp granit çalışması ve dış cephe giydirme çalışması tamamlandı. Kaldırım çalışması ise hemen başlayacak" diye konuştu.

Burunucu Yarımadası Projesi başlıyor

Kültür Yolu ikinci etap çalışmalarından biri olan Burunucu yarımadası restorasyon projesinin başlayacağının müjdesini veren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Önümüzde ki birkaç gün içinde ihale bedeli 1,5 milyon lira olan Burunucu Yarımadası projesine başlıyoruz. İhale süreci başlayacak ve akabinde yüklenici firmaya yer teslimi yapacağız. Proje ile ilgili kaynak sıkıntımız yok" dedi.

Altyapısı biten caddelerde sıcak asfalt çalışması yapılıyor

Ünye'de öte yandan doğalgaz, su ve telekomünikasyon gibi altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışması uygulanıyor. Uygulamanın yapıldığı noktalardan biri olan Büyük Hamza sokakta ki çalışmaları da değerlendiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Büyük Hamza sokakta altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından sıcak asfalt çalışması tamamlanıyor. Yol ve altyapı çalışmalarının zahmetli bir süreç olduğunu ve bir süre vatandaşların zorlandığını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ancak zahmet olmadan bu işler ne yazık ki gerçekleşmiyor. Çalışmalar tamamlandığında vatandaşlarımız çok daha güzel bir kentte yaşıyor olmanın keyfini sürecek" diye konuştu.

Başkan Çamyar "Birileri iş değil dedikodu üretiyor, bizim buna vaktimiz yok"

Ünye'nin değişimi ve dönüşümü noktasında aralıksız çalıştıklarını belirten Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Biz iş üretiyor ve Ünye'mizi geleceğe taşımaya gayret ediyoruz. Birileri ise sadece dedikodu üretiyor. Biz aldığımız emaneti layığıyla taşımak için gayret sarf ediyoruz. Kimsenin sırtında yok, ancak bizim sırtımızda bir küfe var. Vatandaşlarımız bize %58,5 oyla bu kentin sorumluluğunu verdi ve "5 yıl boyunca da görev tevdi ediyorum" dedi. Biz ekibimizle birlikte gecemizi gündüzümüze katarak güzel hizmetler ortaya koyduk. Bunun sonuçlarını yapılan anketlerde görüyoruz. Anketlerde, aldığımız oy oranının 10-12 puan daha üzerine koyduğumuzu görüyoruz. Bizler de belediye olarak zaman zaman mahallelerimizde anketler yaparak ihtiyaç ve talep tespiti noktasında yol haritası çıkarıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ahmet Çamyar Ünye Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title