Avrupalı Gençler Erzurum'da - Haberler
Haberi Paylaş

Avrupalı Gençler Erzurum'da

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Avrupalı Gençler Erzurum'da

“Bugünün Gençleri-Yarının İşgücü” farklı Avrupa ülkelerinden gelen 40 genç Erzurum’un konuğu oldu.

"Bugünün Gençleri-Yarının İşgücü" farklı Avrupa ülkelerinden gelen 40 genç Erzurum'un konuğu oldu.10-18 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen projede Avrupalı gençler Erzurum'u tanıyor.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Liderlerinden Emine Er'in proje koordinatörlüğünü yaptığı ve proje iletişim sorumluluğunu Zeynep Erdoğan'ın üstlendiği "Bugünün Gençleri, Yarının İşgücü' sloganı ile genlik değişimi projesi kapsamında Avrupalı gençler Erzurum'a geldi. İşsizliğe savaş açan ve istihdam kapılarının artmasını isteyen Avrupalı gençler Erzurumlu gençlerle istişare yapıyor. Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri liderlerinin de dahil olduğu proje kapsamında Avrupalı gençlerin Erzurum seyahati 6 gün sürecek. Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen 40 genç, şehrin tarihi, kültürel ve spor tesislerini de gezerek Erzurum'u yakından tanıma şansı bulacak. Avrupa'nın değişik ülkelerinden gelen 40 bayan ve erkek genç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'i ziyaret etti. Karşılıklı hediyeleşmenin yapıldığı ziyarette, Avrupalı gençlerin Erzurum'a yaptığı ziyaretten büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Taşkesenligil, "Proje Koordinatörümüz Emine Er nezaretinde Avrupalı gençleri ilimizde ağırlamaktan son derece büyük keyif aldık. Dünya gençliğinin en büyük teminatı olan bu gençler birlik ve dayanışma içinde projeler üretip, geliştirdikçe kazanan ülkemiz, ilimiz ve Avrupa olacaktır" dedi. Taşkesenligil, Erzurum'un spor şehri kamp merkezi ve bir kültür kenti olmasının yanı sıra inanç turizmi ile de öne çıkan şehirlerden biri olduğunun altını çizerek, "Avrupalı misafirlerimizi ilimizde en güzel şekilde konuk ederek, onların tarihimizi ve kültürümüzü daha çok tanımalarını sağlayacağız" diye konuştu.

Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Zülküf Yılmaz ve Proje Koordinatörü Emine Er, "Bu projede bize destek olan il müdürümüz Fuat Taşkesenligil'e teşekkür ederiz" dedi. GHSİM Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü Zülküf Yılmaz, projenin hedeflerini anlatarak, Gençlerin işgücü, istihdam, işsizlik gibi terimleri daha geniş ve derin bir şekilde anlamalarını sağlamak, Farklı ülkelerde konu ile ilgili gerçeklerini, çözümleri karşılaştırmak ve İyi uygulamaların değişimini icraata geçirmek olduğunu söyledi. - ERZURUM

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Zeynep Erdoğan Erzurum Avrupa Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title