Haberler

Askerlerin Şehit Düştüğü Bölgeye Yapılan Anıt Açıldı

Açılışa Şehit Yakınları da Katıldı. Reşadiye'de 7 Askerin Şehit Olduğu Saldırı.

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde bir yıl önce PKK'lı teröristler tarafından kurulan pusuda şehit düşen 7 asker anısına anıt yapıldı. Pusunun kurulduğu noktada yapılan anıt açılışına, olayda şehit düşen askerlerin aileleri de katıldı. Şehit annesi Gülsün Goncan'ın feryatları yürekleri dağladı.

Reşadiye ilçesinde 7 Aralık 2009 tarihinde Sazak bölgesinde askeri time kurulan pusuda şehit düşen 7 asker anısına, Tokat Valiliği ve Jandarma tarafından anıt yaptırıldı. Şehit düşen 7 askeri temsil eden ve yarım ay şeklinde yerleştirilen mozelelerin ortasına dikilitaş şeklinde dizayn edilmiş, ayrıca her mehmetçik için bir bayrağın dikildiği anıtın açılışı törenle yapıldı. Törene Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bulut Ömer Mimiroğlu, Jandarma Alay Komutanı Albay Nuh Köroğlu, arkeri ve sivil erkan ve pusuda şehit düşen askerlerin aileleri katıldı. Tören sırasında bölgede geniş güvenlik önmeleri alındı. Skorsky helikopter program boyunca uçuş yaptı.

Vali Şerif Yılmaz, "Bundan 1 yıl önce şehit olan 7 evladımızın anısı, şehit oldukları bu yerde yaşatılacak. Bizim bu birlik ve berberliğimiz devam ettiği sürece kimse emeline, hedefine ulaşamayacaktır. Türk milleti ilelebet payidar kalacaktır. Aziz şehit ailelerimiz bize emanet ettiğiniz şehitlerimize Tokat halkı sahip çıkacaktır. Bizde şehit ailesiyiz, yeğenleriyiz, şehit çocuğuyuz. Hiç kimse bizim bir çakıl taşımızı dahi alamaz. Yeter ki bizler birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Bu anıtın yapımında katkıda bulunan Tokatlı vatandaşlarımız vefa öğreni göstermiştir." dedi. Törende Jandarma Er Fatih Şahin'in 'Mehmedim' isimli şiirini okuduğu sırada duygulu anlar yaşandı. Konuşmaların ardından programa katılan aileler, şehit düşen çocukları için yapılan anıta giderek gözyaşları döktü. Şehit Er Fatih Yonca'nın annesi Gülsün Yonca fenalık geçirdi. Acılı anne terör örgütüne tepki gösterdi. Gülsün Yonca'yı Vali Yılmaz ve Jandarma Bölge Komutan Bulut Ömer Mimiroğlu sakinleşirdi. Daha sonra şehit düşen 7 asker için fidan dikimi yapıldı.

7 Aralık 2009'da Reşadiye İlçesi Sazak Karakolu'na dönen askerlere PKK tarafından pusu kurulmuş ve olayda, Uzman Çavuş Harun Arslanbey ile erler Onur Bozdemir, Kemal Bide, Ferit Demir, Yakup Mutlu, Cengiz Sarıbaş ve Fatih Yonca şehit olmuş, Uzman Çavuş Yusuf Öztürk ile erler Emrah Mandıralı ve Arif Temel ise yaralanmıştı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yerel

Yerel Güncel Haberler

ABD Kongresi'nde krallar gibi karşılanan Netanyahu, Abdullah Gül'ü de küplere bindirdi

ABD Kongresi'nde krallar gibi karşılanan Netanyahu, Abdullah Gül'ü de küplere bindirdi

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Bakmadan Geçme

BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 25 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? 2024 KPSS Alan Bilgisi sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS erken açıklanır mı? KPSS sınav sonucu sorgulama ekranı! Ebru Gündeş boşanıyor mu? Ebru Güneş'in eşi kim? 25 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? LPG, benzin, motorin (mazot) litre fiyatları ne kadar? #128663 Galatasaray- Lecce maçından kareler ALES NE ZAMAN? || ALES/2 saat kaçta? ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi!
Bomba iddia: Şubat ayında evlenen Ebru Gündeş boşanma kararı aldı

Bomba iddia: Şubat ayında evlenen Ebru Gündeş boşanma kararı aldı

title