Haberler

Altaç'tan Suriye'deki Katliama Tepki

Anadolu Aslanlar İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı ve Anadolu Evet Platformu üyesi Aydın Altaç, Suriye’de Beşar Esed rejiminin İdlib’in Han Şeyhun beldesine düzenlediği, aralarında çocukların da bulunduğu ve 100’den fazla sivilin ölümüne neden olan kimyasal silahlı saldırıyı...

Anadolu Aslanlar İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı ve Anadolu Evet Platformu üyesi Aydın Altaç, Suriye'de Beşar Esed rejiminin İdlib'in Han Şeyhun beldesine düzenlediği, aralarında çocukların da bulunduğu ve 100'den fazla sivilin ölümüne neden olan kimyasal silahlı saldırıyı sert bir şekilde kınadı.

Aydın Altaç, silahsız masum halka yönelik ve masum çocuklara Suriye'de zalim Esed rejiminin katliam ve saldırılarına yenisini İdlib'de eklediğini belirtti. Suriye'de Esed rejiminin kadın, çocuk, yaşlı demeden yapılan zulümlerin katlanarak devam ettiğini vurgulayan Altaç, "İdlib'de gerçekleştirilen insanlık dışı saldırıyı yine insanlık adına en büyük utanç olarak görüyorum. Esed büyük bir insanlık suçu işliyor. Son olarak kimyasal silah kullanması da insanlık suçunun en önemli göstergesidir, bu bir katliamdır. İnsanlık dışı bir olaydır. Suriye'de masum çocuklar, kadınlar ölüyor. Tek kelimeyle insanlık ölüyor. Kimyasal silahla masum insanların katledilmesi insanlığa sığmaz. Bu nedenle Esed tarafından yapılan bu vahşet kabul edilemez. Bir insan olarak bu katliamdan çok rahatsızım. Ülke olarak her zaman akraba bağlarımızın bulunduğu bu masun Suriyeli insanların yanındayız. Türkiye bu katliamın karşısındadır, saldırılarda hayatını kaybeden sivillere Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

"Batı maalesef üç maymunu oynuyor"

Avrupa ülkelerinin ve batının yaşanan katliama sessiz kalmalarına da tepki gösteren Altaç, Suriye'deki vahşet karşısında batının üç maymunu oynadığını söyledi. Altaç, "Maalesef batı bu katliama sessiz kalıyor. Adeta bu katliamları destekler mahiyette bir tutum içerisinde. Her fırsatta insan haklarından bahseden batı bu vahşeti film izler gibi bu zulme ve vahşete sessiz kalıyor. Batının bu vahşete ses çıkarmamasını da esefle karşılıyorum. Tüm insan hakları kuruluşlarını, uluslararası kuruluşların ve Birleşmiş Milletler'in bu vahşet karşısında ayağa kalkıp bu insanlık suçuna dur demesi gerekir" diye konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Aydın Altaç Diyarbakır Beşar Esed Suriye Yerel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

Reisi'nin helikopteri nasıl bulundu? Selçuk Bayraktar, o geceye ilişkin bir detayı ilk kez paylaştı

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Bakmadan Geçme

Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! 22 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 22 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 22 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın 'Şarap festivali' eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ın "Şarap festivali" eleştirisine yanıt: Kendisine bilgi veren muhtemelen akşamdan kalmaydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title