Ağrı'da Heyelan Tehlikesi - Haberler
Haberi Paylaş

Ağrı'da Heyelan Tehlikesi

AA - Yerel
Ağrı'da Heyelan Tehlikesi

Taşlıçay ilçesine bağlı Yukarı Esen köyünde yaşayan vatandaşlar, heyelan nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan evlerinden ayrılıyor.

Taşlıçay ilçesine bağlı Yukarı Esen köyünde yaşayan vatandaşlar, heyelan nedeniyle yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan evlerinden ayrılıyor.

İlçeye 25 kilometre uzaklıktaki 85 haneli ve yaklaşık 450 kişinin yaşadığı köyde 11 yıldır süren heyelan nedeniyle çok sayıda evde hasar meydana geldi.

Kaymakamlık tarafından 2003 yılında afet bölgesi olarak ilan edilen ve 25 afet konutu yapılan köyde, evlerin yıkılma tehlikesinin bulunduğunu belirten bazı vatandaşlar başka yerleşim alanlarına yerleşirken, bazıları da köyde yaşamayı sürdürdü.

Kaymakam Atif Çiçekli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2003 yılında meydana gelen toprak kayması nedeniyle afet bölgesi ilan edilen köyde bu tarihten itibaren 25 afet konutu yapıldığını, 6 konutun yapımının ise sürdüğünü söyledi.

Çiçekli, "Buranın afet bölgesi olduğu yaşayan vatandaşlara birçok kez bildirilmiştir. Buna rağmen bazı vatandaşlarımız bu bölgeyi kullanmaktadır. Yaşanan toprak kayması nedeniyle afet bölgesi olarak ilan edilen köyde yaşayan vatandaşlarımıza da yeni konut yapımı için çalışmalarımız devam etmektedir" diye konuştu.

Köy sakinlerinden Yusuf Karataş da köylerinin her geçen gün yok olduğunu ileri sürerek, "Özellikle son yıllarda birçok ev yıkıldı. Bu nedenle bazı aileler köyü terk ederek başka yerlerde yaşamaya başladı" dedi. - Ağrı

AA / Yerel

Atif Çiçekli Taşlıçay Ağrı Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title