Adapazarı Belediye Meclisi Toplandı - Haberler
Haberi Paylaş

Adapazarı Belediye Meclisi Toplandı

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Adapazarı Belediye Meclisi Toplandı

Adapazarı Belediye Meclis Başkan Vekili Erol Aydın başkanlığında toplandı.

Adapazarı Belediye Meclis Başkan Vekili Erol Aydın başkanlığında toplandı. Toplantıda 7 madde görüşüldü.

Gündem dışı konuşmalarda söz alan Selim Özen, engelli bireyler için spor okulu talebinde bulundu. MHP'li meclis üyelerinden Erhan Acar, Suriyeli mültecilerden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek önlem alınmasını istedi. MHP'li diğer meclis üyesi Erkal Etçioğlu ise Suriyelilerle ilgili bir rapor hazırlanmasını istedi. Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Suriyeli göçmenlerin denetimlerinin Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi tarafından yapıldığını ifade ederek, oturma izinleri yoksa belediyelerin bu konuda bir şey yapamadıklarını söyledi.

BU OKULLAR DEPREM GÖRMÜŞ OKULLAR

Etçioğlu, Adapazarı Merkezde hizmet veren Sabiha Hanım, Atatürk ve Dr. Nuri Bayar okullarının farklı bir yere taşınması konusunda çalışma olduğuna dikkat çekerek, bu çalışmaya destek verdiğini kaydetti. Etçioğlu, "Bende Atatürk'te okudum. Okulun devri ortadan kaldırılması olmuyor. Burası tarihi eser değil sonuçta. Daha iyi şartlarda eğitim vermesi için yerleri değiştirilecek. Bu bir siyasi değil teknik karardır. Şehrin merkezi ticaret merkezine dönüşüyor. Bu konuda hislerimizi değil aklımızı kullandık. Okullar yıkılmıyor daha iyi şartlarda olacak. Soruyorum bu okullar depreme ne kadar dayanıklı olabilir. Hepsi deprem görmüş yorgun binalar" dedi.

CEVAT AYHAN CADDESİ OLACAK

Başkan Vekili Erol Aydın, Suriyelilerle ilgili bir çalışma yapılması için belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne talimat vererek, bu çalışmanın önümüzdeki ay rapor halinde meclise sunulmasını istedi. Gündem dışı konuşmalar sonrasında gündem maddelerinde yer alan Tuzla Mahallesi'nde 2 sokağa isim verilmesi ve Poyrazlar Mahallesi'ndeki Özerk Sokak'ın isminin Poyraz Sokak, Hızırtepe Mahallesi'ndeki Yurt Caddesi'nin de Cevat Ayhan Caddesi olarak değiştirilmesi onaylandı. İmarla ilgili ilk 4 madde iste görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havale edildi. Meclis 12 Mayıs'ta Perşembe tekrar toplanacak. - SAKARYA

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Erkal Etçioğlu Selim Özen Erol Aydın Adapazarı Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title