Yenipazar Karaçakal Yörüklerinde Bayrak Değişimi

Yenipazar Karaçakal Yörüklerinde Bayrak Değişimi

Yenipazar Karaçakal Yörüklerinde Bayrak Değişimi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Yenipazar Karaçakal Yörükleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Duran Teke, 12 yıldır yürüttüğü görevini Mustafa Çobanoğlu’na devretti.

Yenipazar Karaçakal Yörükleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Duran Teke, 12 yıldır yürüttüğü görevini Mustafa Çobanoğlu'na devretti.

Merkezi Aydın'ın Yenipazar ilçesinde bulunan, 2005 yılından itibaren Yörük kültürünün ve geleneklerinin canlandırılması ve de yaşatılması alanlarında birçok şenlikler ile etkinlikler düzenleyerek önemli faaliyetlerde bulunan Yenipazar Karaçakal Yörükleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, 4'üncü olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Coşkulu bir şekilde geçen Yörüklerin genel kurul buluşmasında Yenipazar Karaçakal Yörük Derneğinin kurucularından ve kurulduğundan bugüne kadar başkanlığını yürüten dernek başkanı Duran Teke nöbeti yeni yönetime devretti.

Olağan genel kurulda seçilen yeni yönetim kurulu şu şekilde oluştu. Başkan Mustafa Çobanoğlu, Başkan yardımcıları Sabri Ergun, Ertuğrul Ateş ve Mustafa Yıldırım, üyeler Ali Paşa Karamenderes, Servet Ekiz ve Cengiz Özdemir. Denetleme Kurulu üyeleri ise Duran Teke, Hüsamettin Türkoğlu ve Necdet Çobanoğlu. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title