Yeni Sosyal Yaşam Alanları Dikili'ye Çok Yakıştı - Haberler
Haberi Paylaş

Yeni Sosyal Yaşam Alanları Dikili'ye Çok Yakıştı

Bültenler - Haberler | Güncel
Yeni Sosyal Yaşam Alanları Dikili'ye Çok Yakıştı

Dikili Belediyesi, daha yaşanabilir bir kent yaratma hedefiyle yaz-kış, gece-gündüz demeden adeta arı gibi çalışıyor.

Kent genelinde gerçekleştirdiği hummalı çalışmalar vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam eden Dikili Belediyesi, kişi başına düşen yeşil alan seviyesini dünya standartlarına yükseltmek için planlı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tüm Çalışanlar Seferber Oldu

Dikili Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 30 mahallede eş zamanlı yürütülen ve kent yaşamını rahatlatan projeler kapsamında hizmete sunulan yeni park ve bahçelerle birlikte modernize edilen mevcut sosyal yaşam alanları yeniden vatandaşların hizmetine sunuldu. Proje kapsamında Çandarlı'dan Bahçeliköy'e kadar tüm mahallelerde yürütülen çalışmalar hız kazanırken, aralıksız süren çalışmalarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı görev yapan 33 personel, sosyal yaşam alanlarının 7'den 70'e tüm Dikilili vatandaşlara gece-gündüz ayrımı olmaksızın, keyifli dakikalar geçirme fırsatı sunması için ter döküyor.

"Parklarımız Gündüzler Olduğu Gibi Geceleri de Ayrı Bir Güzel"

Çalışmaların hazırlanan planlama doğrultusunda sürdüğünü kaydeden Dikili Belediyesi Park ve Bahçeler Müdür Vekili Adnan Özdemir, hedeflerinin kişi başına düşen yeşil alan miktarında dünya standartlarını yakalamak olduğunu ifade etti. Özdemir açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi:

"Mustafa Başkanımız ilçemizin deniziyle, güneşiyle, kültürel ve doğal güzellikleri ile olduğu gibi yeşili ile imrenilen, örnek gösterilen bir kent olmasını çok önemsiyor. Bizlerde müdürlük olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kentimizdeki yeşil alan ve sosyal yaşam alanı seviyesini 45 bin m2'ye yükselterek bu hedef doğrultusunda kararlıkla çalışıyoruz. Son dönemde yeşil alanlarımızı daha da güçlendirdiğimiz gibi kente değer katan tüm yeni yeşil alanlarımızın ışıklandırmasını da modernize ettik. Yine bu alanlardaki görsel güzelliklerin her zaman canlı kalması içinde peyzaj çalışmalarımıza kesintisiz devam ettirmekteyiz. Büyük bir içtenlikle ifade etmek isterim ki, parklarımız ve yeşil alanlarımız A kalitede olup, başta çocuklarımız olmak üzere tüm halkımıza 24 saat hizmet etmek üzere hazır konumdadır. Tüm halkımız park ve yeşil alanlarımızı gündüzleri olduğu gibi geceleri de gönül rahatlığı ile kullanabilir"

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500